• <
mewo_2022

Atlas Copco Rental – wynajem sprężarek powietrza, generatorów prądu, generatorów pary i azotu dla przemysłu Offshore

gm

22.08.2021 23:45 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Atlas Copco Rental – wynajem sprężarek powietrza, generatorów prądu, generatorów pary i azotu dla przemysłu Offshore

Partnerzy portalu

Atlas Copco Rental – wynajem sprężarek powietrza, generatorów prądu, generatorów pary i azotu dla przemysłu Offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Atlas Copco

Dzięki badaniom i analizie odmiennych potrzeb przemysłu offshore Atlas Copco tworzy innowacyjne rozwiązania w najbardziej wymagających okolicznościach z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń.

Dział Wynajmu zapewnia natychmiastową reakcję, zrealizuje nawet największe projekty wymagające czasowych rozwiązań w zakresie sprężonego powietrza, energii elektrycznej, pary i azotu. Wychodząc naprzeciw potrzebom przemysłu offshore dostarczane przez nas urządzenia są projektowane, produkowane i testowane zgodnie z normami ISO 1217 oraz spełniają wymagania norm API. Do zastosowań przybrzeżnych oferujemy urządzenia zabudowane w ramy zabezpieczające z certyfikatem DNV, urządzenia odporne na korozję do zastosowań w środowisku morskim oraz sprężarki z certyfikatem ATEX do pracy na obszarach przybrzeżnych.

Bezolejowe sprężarki powietrza pomagają chronić życie morskie a przy tym nie wpływają negatywnie na florę i faunę morską.

Dzięki coraz bardziej rygorystycznym przepisom środowiskowym dotyczącym działalności i budowy na morzu, zasłony powietrzne stały się istotnym aspektem wykonywanych prac. Firma Atlas Copco Rental oferuje sprężarki powietrza z napędem elektrycznym i spalinowym, w 100% bezolejowe, odpowiednie do zastosowań na morzu.


Zasłona powietrzna na Morzu Północnym

Ssaki morskie wykorzystują impulsy dźwiękowe lub ultradźwięki do komunikowania się i orientowania się w bezkresie oceanu. Jednak w miarę zwiększania naszej aktywności na morzu dźwięki, które wywołujemy, mogą zmylić i ostatecznie zaszkodzić tym zwierzętom morskim. Wszelkie prace prowadzone na morzu generują pod wodą znaczny hałas. Stały dźwięk powyżej 160dB(A) może już poważnie zakłócić życie morskie. Redukcja dźwięków podwodnych to nie tylko cel. To obowiązek.

Aby pomóc złagodzić szkody w środowisku i chronić życie morskie, wokół miejsca wykonywanych prac umieszczana jest kurtyna powietrzna. Zasłona działa jak bariera, która wyraźnie zmniejsza skutki zarówno uderzeń podmorskich, jak i fal dźwiękowych. Kurtynę tworzą pęcherzyki powietrza wytwarzane poprzez tłoczenie powietrza do perforowanej rury otaczającej na dnie morza miejsce prac. Powstała w ten sposób ”ściana” pęcherzyków powietrza pozwala zamknąć źródło hałasu, zmniejszając w ten sposób  jego rozprzestrzenianie.

Sprężarki bezolejowe (certyfikat ISO 8573-1 KLASA 0) oferowane przez Atlas Copco Rental dostarczają powietrze do wytwarzania bąbelków eliminując jednocześnie ryzyko zanieczyszczenia olejem środowiska morskiego.

Gospodarka Morska

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.