Ukraińskie ataki nadal powodują postępujące osłabienie rosyjskich zdolności wojskowych na okupowanym Półwyspie Krymskim - oceniło w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.
Jak przekazano w najnowszej aktualizacji wywiadowczej, sztab generalny Ukrainy potwierdził, że 7 października zaatakowany został rosyjski terminal naftowy w Teodozji na Krymie, i zamieszczono zdjęcie satelitarne płonącego obiektu. Przypomniano, że ten sam terminal został w marcu zaatakowany przez ukraińskie drony.
Celem tegorocznych ukraińskich ataków na Krymie były również systemy obrony powietrznej, bazy lotnicze, centra dowodzenia, obiekty marynarki wojennej, centra logistyczne i przeprawy przez Cieśninę Kerczeńską - dodał brytyjski resort (https://tinyurl.com/yucuabwr).
bjn/ akl/
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami