• <
BOTA_2023

Amerykańskie służby uratowały 20 rozbitków na bezludnej wyspie w pobliżu Kuby

gm

08.02.2023 20:54 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Amerykańskie służby uratowały 20 rozbitków na bezludnej wyspie w pobliżu Kuby

Partnerzy portalu

Amerykańskie służby uratowały 20 rozbitków na bezludnej wyspie w pobliżu Kuby - GospodarkaMorska.pl

Funkcjonariusze amerykańskiej straży wybrzeża uratowali 20 osób na położonej na północ od Kuby wyspie Cal Sal, wchodzącej w skład archipelagu Bahamów - podała w środę telewizja CNN Espanol w oparciu o informacje służb USA.

Cytowany przez stację Raul Tavares z amerykańskiej straży wybrzeża sprecyzował, że grupa rozbitków została dostrzeżona podczas rutynowego patrolu lotniczego. Uwagę pilotów przykuł dużych rozmiarów napis SOS wykonany na plaży.

20-osobowa grupa, która płynęła z Kuby trzema łodziami, spędziła na bezludnej wyspie ponad tydzień. Rozbitkowie nie posiadali już żywności ani wody pitnej.

W pierwszej kolejności, jak podał Tavares, funkcjonariusze zrzucili potrzebującym ze śmigłowca ładunki z żywnością i napojami, a także odzież. Następnego dnia została przeprowadzona ewakuacja rozbitków z bezludnej wyspy.

Według statystyk amerykańskich służb tylko pomiędzy 27 stycznia a 3 lutego br. straż wybrzeża uratowała ponad 100 imigrantów zmierzających łodziami do Stanów Zjednoczonych.

fot. DepositphotosDziękujemy za wysłane grafiki.