Amerykański niszczyciel rakietowy „Donald Cook” kieruje się w stronę Morza Czarnego w celu patrolu wód, przekazuje VI Flota Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.
„USS Donald Cook DDG-75 rozpoczął przejście przez cieśninę do Morza Czarnego... Okręty Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych regularnie prowadzą patrolowanie w tych wodach, wspierając naszych sojuszników i partnerów w ramach NATO” – napisano w komunikacie VI Floty na Twitterze.
BREAKING: 🇺🇸 #USSDonaldCook DDG 75 began their straits transit into the #BlackSea, marking the 7th time a @USNavy warship has been in the Black Sea Region. #USNavy ships regularly patrol in these waters in support of our @NATO Allies & partners 🇹🇷 🇺🇦 🇧🇬 🇷🇴 🇬🇪!#PowerForPeace pic.twitter.com/8QMEWoL2V0
— U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet (@USNavyEurope) November 23, 2020
Jak zaznaczono, będzie to siódme wpłynięcie niszczyciela USA na Morze Czarne w 2020 roku.
VI Flota Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Neapolu (Włochy) realizuje pełne spektrum operacji morskich, często wspólnie z sojuszniczymi i międzyresortowymi partnerami w celu promowania interesów narodowych i bezpieczeństwa oraz stabilności w Europie i Afryce.
Źródło: Sputnik Polska
Premier Kanady rozmawiał z prezydentem USA. Tematy to NATO i obrona Arktyki
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO
Zatopione fregaty. Rząd Niemiec chce zrezygnować z największego projektu w historii swojej marynarki wojennej?
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary