• <

Wynik wyszukiwania - "technologie kosmiczne" - Wiadomości

Politechnika Gdańska otrzymuje blisko 7 mln zł na rozwój i modyfikację programów kształcenia

Gdańska uczelnia otrzymała dofinansowanie na rozwój i modyfikację programów kształcenia dla kluczowych branż krajowego przemysłu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Placówka uzyskała dotację jako jedna z 23 wnioskodawców.
17.01.2024

Marynarz i pasażer pod opieką satelity. Od 2024 roku poprawi się bezpieczeństwo ludzi morza i statków

Zawód marynarza na statku handlowym, rybackim, jednostce offshore czy holowniku w porcie wciąż pozostaje zawodem niebezpiecznym. Pomocy na morzu czasami wymagają również pasażerowie cruiserów, promów oraz żeglarze. Nie wszyscy użytkownicy transportu morskiego wiedzą, że od wielu lat znajdują się pod obserwacją systemów satelitarnych, a nawet pojedynczy windsurfer może liczyć na lokalizację i pomoc morskich ratowników lub załóg statków.
03.11.2023

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 – pasja do zielonej energetyki. Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogło spotkać się z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
11.03.2023

Rekordowy Kongsberg. Innowacje w koronach

Grupa Kongsberg osiągnęła w 2021 bardzo dobre wyniki. To efekt dobrego zarządzania finansami i rekordową ilością zrealizowanych kontraktów w ubiegłym roku. W związku z powyższym Zarząd Grupy Kongsberg zaproponuje Walnemu Zgromadzeniu wypłacenie całkowitej dywidendy w wysokości 2,7 mld NOK, czyli 15,30 NOK za akcję, oraz odkupienie akcji o wartości 500 mln NOK w celu ich umorzenia.
05.03.2022

Żegluga skazana na innowacje. Szansa dla polskich inżynierów

Innowacje w transporcie morskim są faktem – wynika z poglądów zaprezentowanych w czasie webinaru zorganizowanego przez Lloyd’s List, który prowadził Richard Meade, redaktor naczelny Lloyd’s List.
15.07.2021

Homo Cosmicus w marynarskim mundurku

W Akademii Pomorskiej w Słupsku w dniu 13 maja br. odbyła się konferencja pt. „Launch of the Polish Space Rocket”. Konferencję zorganizowały Komitet Nauk Kosmicznych Gdańskiego Oddziału PAN oraz Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
14.05.2021

Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają

Marzysz o studiach wojskowych lub rozpoczęciu nauki na kierunku morskim? A może myślisz o prawie, administracji, zarządzaniu czy finansach i rachunkowości? Teraz to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trwają rekrutacje na gdyńskie uczelnie wyższe. W swoje progi zapraszają: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu.
01.02.2021

Pomorskie jednym z liderów innowacyjności w Polsce

Czołówka liderów polskiej innowacyjności jest od kilku lat niezmienna. To województwa mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie i pomorskie. Co ich łączy? – Czwarte miejsce w kraju to dobry wynik ale jesteśmy zmobilizowani, aby w kolejnych latach wejść na podium. Mam nadzieję, że przyczynią się do tego inicjowane przez samorząd województwa pomorskiego działania np. w ramach projektu Smart Progress. Jego celem jest zwiększenie kompetencji pomorskich przedsiębiorstw w zakresie realizacji projektów innowacyjnych.
05.11.2020

Uniwersytet Morski rozpoczął nowy rok akademicki

„Gaudeamus igitur” wybrzmiało w Gdyni. Uniwersytet Morski oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się w sobotę, 10 października na „Darze Młodzieży” i przed jego pokładem. Wzięli w niej udział m.in.: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele władz i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, studenci oraz mieszkańcy.
10.10.2020

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
30.06.2020

Sto lat Uniwersytetu Morskiego

To uczelnia, która wpisuje się w historię naszego miasta i rozwija się razem z nim. Ma sto lat doświadczenia w kształceniu polskich kadr morskich. Jednak po jej ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Uniwersytet Morski w Gdyni świętuje setne urodziny, a zarazem stulecie szkolnictwa morskiego w Polsce. Z tej okazji w środę, 17 czerwca, odbyły się oficjalne uroczystości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze Gdyni, studenci, pracownicy oraz mieszkańcy.
18.06.2020

Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego

W tym roku kandydaci na studentów nie będą mogli osobiście przekroczyć murów gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego w ramach Dnia Otwartego. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uczelnia zorganizuje to wydarzenie online. Wszyscy zainteresowani powinni zasiąść przed monitorami komputerów w piątek, 22 maja między godz. 9.00 a 14.00.
22.05.2020

Polarnicy: To był ostatni moment na podjęcie decyzji o finansowaniu nowej stacji antarktycznej

To był ostatni moment na podjęcie decyzji na temat budowy nowego gmachu Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego - uważają polscy polarnicy. W zeszłym tygodniu resort nauki przeznaczył na ten cel blisko 88 mln zł.
27.11.2018

ARP: Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm

Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm zgodnie z trendami automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji - brzmią najważniejsze wnioski raportu Agencji Rozwoju Przemysłu zaprezentowanym w czwartek podczas Kongresu 590 w Jasionce przez wiceprezesa ARP Dariusza Śliwowskiego.
16.11.2018

Jedyny Uniwersytet Morski w Polsce – wywiad z prof. Januszem Zarębskim

Od 1 września Akademia Morska jest już Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Jest to zmiana prestiżowa, podnosząca rangę uczelni w światowych i europejskich rankingach. Uroczystość związana ze zmianą nazwy odbyła się 5 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a rektor uczelni, prof. Janusz Zarębski, opowiedział nam o tym, co oznacza ta zmiana oraz jakie wyzwania stawia przyszłość przed Uniwersytetem Morskim.
10.10.2018

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach Arms & Security w Kijowie

Od 9 do 12 października br. w Kijowie odbywa się 15. edycja targów zbrojeniowych Arms & Security. Jak co roku w wydarzeniu bierze udział Polska Grupa Zbrojeniowa.
09.10.2018

Centrum Techniki Morskiej rozbudowuje infrastrukturę badawczą

EMC – LabNet jest wspólnym przedsięwzięciem jednostek naukowo-badawczych i wyższych uczelni działających w różnych regionach Polski, które posiadają znaczącą infrastrukturę badawczą oraz największy potencjał naukowy i doświadczenie w badaniach z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej. W ostatnich tygodniach została podpisana umowa o dofinansowanie tego projektu. Jednym z sygnatariuszy umowy byl gdyński Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.
10.08.2018

Powołano Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny

Na Walnym zebraniu Polskiego Klastra Morskiego w dniu 28 czerwca 2018 r. podjęto decyzję o rozszerzeniu działalności i utworzeniu Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Wsparcie dla klastra zadeklarowała Komisja Nauk Kosmicznych PAN oraz Studencki Klaster Morski i Kosmiczny Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu. Na forum międzynarodowym Klaster będzie działał jako BaltSeaSpace Cluster.
29.06.2018

CTM realizuje kolejny europejski projekt rozwijający systemy zwalczania min

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej (CTM), wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), aktualnie realizuje pierwszy z etapów prac podjętych w ramach projektu Europejskiej Agencji Obrony (EDA), pn. „Modular Lightweight Minesweeping II” (MLM II). Realizowane prace są efektem umowy podpisanej w Brukseli w marcu 2018 roku przez Konsorcjum, składające się z: norweskich instytucji i firm tj. Forsvarets Forskningsinstitutt (FFI) – lider, Thales Norway AS, fińskich Patria Aviation i Finnish Naval Academ
17.05.2018

Zacieśnianie współpracy polsko-amerykańskiej

W siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w piątek odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono aktualny stan współpracy między przemysłem Polski oraz USA, zaawansowanie wspólnych projektów, realizowanych również na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz plany związane z pogłębieniem relacji biznesowych pomiędzy podmiotami przemysłu Polski i USA. W dyskusji uczestniczyli m.in. prezes zarządu PGZ dr Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu ds. rynków globalnych w Departamencie Han
27.04.2018

Umowa na realizację programu OCEAN 2020 podpisana

W siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli 28 marca podpisano umowę na realizację projektu Europejskiej Agencji Obrony (EDA) OCEAN 2020. Celem projektu jest rozbudowa potencjału bezzałogowych platform powietrznych, nawodnych oraz podwodnych w prowadzeniu rozpoznania i nadzoru akwenów morskich znajdujących się na wodach terytorialnych Unii Europejskiej. Wśród członków konsorcjum, składającego się z europejskich instytucji i firm, Polska reprezentowana jest przez wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Ośrodek Badawczo-Roz
30.03.2018

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej i gdyńskiego Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę

W siedzibie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (CTM) w Gdyni 12 lutego odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy o współpracy zawartej pod koniec 2017 roku pomiędzy Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej a wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) CTM. Podczas spotkania przedstawiciele obu instytucji omówili szczegóły wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych w obszarze obronności.
21.02.2018

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – trwa nabór na drugą edycję studiów

Politechnika Gdańska rekrutuje na drugą edycję interdyscyplinarnych studiów II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS), prowadzonych przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny. Pierwszy z nich rekrutuje na specjalność Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, drugi natomiast na specjalność Technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii kosmicznej. Na każdą ze specjalności PG przyjmie 30 osób. Studia trwają 3 semestry.
23.01.2018

PGZ będzie uczestniczyć w programie OCEAN 2020

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i wchodzący w jej skład Ośrodek Badań Rozwojowych Centrum Techniki Morskiej S.A. będą współpracowały z 40 europejskimi podmiotami w programie OCEAN 2020. Jest to jeden z pierwszych ogólnoeuropejskich wojskowych projektów badawczych finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Obronnego. Celem projektu jest rozbudowa potencjału bezzałogowych statków powietrznych i platform nawodnych oraz podwodnych w rozpoznaniu i nadzorze akwenów morskich.
16.01.2018

Po raz ostatni świętowali jako akademia

97. rocznicę powstania Akademii Morskiej świętowano 8 grudnia. Tegoroczny jubileusz był wyjątkowy, bo uczelnia wkrótce z Akademii przekształcona zostanie w Uniwersytet.
11.12.2017

Powstał Kodeks Polskiej Grupy Zbrojeniowej - kolejny krok konsolidacji

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) przygotowała Kodeks, którego celem ma być taka konsolidacja polskiego przemysłu zbrojeniowego, by mógł on skuteczniej wdrażać nowoczesne technologie i efektywniej konkurować o zamówienia zagraniczne - poinformowano w czwartkowym komunikacie Grupy.
05.10.2017

Polska Grupa Zbrojeniowa i Bell Helicopter zacieśniają współpracę w zakresie śmigłowców

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. oraz Bell Helicopter z grupy Textron 18 lipca podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie platform, m.in. śmigłowca wielozadaniowego UH-1Y Venom. To kolejny krok w stronę zacieśnienia wzajemnych relacji biznesowych pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i Bell Helicopter po tym, gdy w grudniu 2016 r. został podpisany listy intencyjny o kooperacji dotyczącej śmigłowca szturmowego AH-1Z Viper.
18.07.2017

Kolejny dowód uznania dla gdyńskiego CTM

29 czerwca 2017 roku wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej (CTM) uzyskał z rąk kierownictwa Centrali Polskiego Rejestru Statków (PRS) prestiżowe „Świadectwo Uznania”, wskazujące na wysoką jakość świadczonych usług laboratoryjnych. Potwierdza ono kompetencje laboratoriów badawczych Ośrodka w zakresie możliwości przeprowadzenia większości prób środowiskowych wyposażenia statków. Wspomniane świadectwo jest kolejnym dowodem istotnej roli, jaką odgrywa CTM w pro
13.07.2017

Kosmos w gospodarce morskiej

Technologie satelitarne to jedna z najmłodszych gałęzi polskiej gospodarki. Polscy przedsiębiorcy – w tym startupy technologiczne - ogniskują swoje wysiłki na tzw. downstreamie – dolnym segmencie sektora kosmicznego. Przy aktywnym wsparciu sektora przez rząd RP, powstało kilka projektów z udziałem spółek skarbu państwa, a jednym z nich jest akcelerator technologii kosmicznych Space3ac Intermodal Transportation, organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z.o.o, który tym razem ma pomóc rozwiązać problemy l
05.07.2017

Polska Grupa Zbrojeniowa zacieśnia współpracę z włoskim koncernem Leonardo

W Rzymie 2 marca została podpisana umowa o współpracy (Cooperation Agreement) pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową S.A. i włoskim koncernem Leonardo w ramach programów śmigłowcowych. To obustronne potwierdzenie współpracy oraz kontynuacji dialogu dotyczącego obszarów potencjalnej kooperacji przemysłowej w zakresie produkcji, serwisowania i obsługi śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP, który rozpoczął się w 2015 roku.
03.03.2017

W Trójmieście powstały międzyuczelniane studia o technologiach kosmicznych

Politechnika Gdańska oraz dwie inne trójmiejskie uczelnie po raz pierwszy rekrutują na interdyscyplinarne studia II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS).
22.02.2017

Nowe wyzwania dla ekspertów z Gdyńskiego Centrum Techniki Morskiej w ramach kolejnych projektów NATO I EDA

W ostatnim czasie eksperci z gdyńskiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM), wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), dwukrotnie uczestniczyli w międzynarodowych spotkaniach, dotyczących realizowanych z ich udziałem, projektów w zakresie ochrony portów i kotwicowisk oraz obrony przeciwminowej.
06.12.2016

Akademia Morska w Gdyni: uczelnia o światowej renomie zaczyna rok akademicki

Zbliżające się rozpoczęcie roku Akademii Morskiej w Gdyni, które odbędzie się w sobotę (8.10) na pokładzie Daru Młodzieży to także okazja by przypomnieć kilka faktów związanych z uczelnią, która prowadzi kształcenie studentów oraz badania naukowe na potrzeby gospodarki morskiej, a w szczególności globalnego rynku transportu morskiego.
06.10.2016

Nagrody DEFENDER dla spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Nagrody DEFENDER za najbardziej innowacyjne i perspektywiczne produkty zwiększające bezpieczeństwo państwa przyznane zostały ostatniego dnia XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Aż 4 z 10 przyznanych nagród trafiły do spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.
16.09.2016

Polska Grupa Zbrojeniowa chce przejąć nowe stocznie

Powiększenie aktywów ma zapewnić Polskiej Grupie Zbrojeniowej (PGZ) sprostanie zamówieniom ministerstwa obrony – informuje "Puls Biznesu".
05.09.2016

Już wkrótce możemy stać się uniwersytetem - rozmowa z Januszem Zarębskim, rektorem-elektem Akademii Morskiej w Gdyni

Zwiększenie rangi uczelni, zmiany w strukturze zatrudnienia, wzrost liczby studentów na wyższych latach studiów, partnerskie zarządzanie oraz zacieśnienie współpracy z armatorami i przedsiębiorcami lądowymi – to główne elementy wizji nowego rektora Akademii Morskiej w Gdyni wybranego na lata 2016-2020. Profesor Janusz Zarębski jest specjalistą w dziedzinie elektroniki, związanym z uczelnią od ponad 30 lat. Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Elektrycznego, a obowiązki rektora przejmie z początkiem września.
25.08.2016

Pilica flagowym programem rozbudowanego CBR w Tarnowie

Innowacyjne, zasadniczo zmienione produkty w zakresie: sprzętu obrony przeciwlotniczej, rakietowo-artyleryjskiej, uzbrojenia pokładowego i broni strzeleckiej. Takie będą rezultaty pracy rozbudowanego Centrum Badawczo-Rozwojowego Zakładów Mechanicznych Tarnów. Zakończyło się już tworzenie tej jednostki, która jako jedyna w polskim przemyśle obronnym uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych. Centrum odwiedził Arkadiusz Siwko - prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy tarnowska spółka.
10.08.2016

Polska Grupa Zbrojeniowa i Elbit Systems podpisały list intencyjny o współpracy

11 lipca 2016 r. w Farnborough Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. oraz ELBIT SYSTEMS podpisały List Intencyjny. Porozumienie dotyczy wspólnego sprawdzenia możliwości współpracy i wzajemnie korzystnych możliwości biznesowych związanych z działalnością Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Elbit Systems.
12.07.2016

Raytheon i PGZ rozszerzyły współpracę

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i firma Raytheon podpisały nowy List Intencyjny. List rozwija ramy strategicznego partnerstwa pomiędzy firmami oraz włącza PGZ S.A. w strukturę globalnego łańcucha dostaw amerykańskiego koncernu. Wchodzący w życie List intencyjny ma na celu zacieśnienie wspólnej globalnej współpracy oraz wsparcie realizacji programów modernizacji technicznej polskiej armii.
04.07.2016

Naukowcy z Pomorza pogłębiają ponad trzydziestoletnią współpracę w zakresie wyspecjalizowanych systemów

15 kwietnia 2016 r. przedstawiciele władz Politechniki Gdańskiej oraz Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM) podpisali w Gdańsku porozumienie o współpracy. Celem porozumienia jest podjęcie kooperacji w zakresie projektowania, budowy i wdrażania: szerokopasmowych systemów transmisji danych, systemów przetwarzania informacji, systemów wykorzystujących energię skierowaną, morskich systemów bezzałogowych oraz systemów pomiaru pól fizycznych i demagnetyzacji okrętów.
15.04.2016

Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na młodych

Polska Grupa Zbrojeniowa otwiera drzwi przed młodymi ludźmi, którzy chcą pracować na rzecz rozwoju polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa kraju. Spółka będzie coraz bardziej dynamiczna, innowacyjna, konkurencyjna i zaprasza do współpracy każdego, kto swoimi kompetencjami chce przyczynić się do rozwoju polskiej myśli technicznej.
12.04.2016

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej i Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę

8 marca 2016 r. w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy, zawarte pomiędzy Politechniką Warszawską, a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM). Celem porozumienia jest podjęcie kooperacji w zakresie projektowania, budowy i wdrażania: bezprzewodowych systemów transmisji danych, urządzeń łączności KF/UKF, systemów przetwarzania (fuzji) informacji, systemów satelitarnych i kosmicznych, systemów rakietowych, a także systemów bezzałogowych, w tym w szczególności w zastosowaniach morskich.
09.03.2016

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej z Gdyni finalistą konkursu „Pomorski Pracodawca roku 2015”

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM), wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, został jednym z czterech finalistów odbywającej się w dniu 12 lutego 2016 roku VI edycji konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”.
15.02.2016

Aktywne uczestnictwo specjalistów z Gdyńskiego Centrum Techniki Morskiej w spotkaniu panelu technologicznego CAPTECH Europejskiej Agencji Obrony

W dniach 14-15 stycznia 2016 roku w siedzibie Europejskiej Agencji Obrony (EDA) w Brukseli odbyło się 29 spotkanie robocze, organizowane przez Dyrektoriat ds. Badań i Technologii, w ramach panelu technologicznego (CAPTECH) poświęconego rozwojowi technologii morskich. Po raz kolejny w spotkaniu udział wzięli specjaliści z polskiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM), którzy wraz z pozostałymi przedstawicielami: europejskich sił zbrojnych, podmiotów naukowo-badawczych oraz przemysłu tworzą grup
20.01.2016

Nowe studia interdyscyplinarne w Trójmieście

17 grudnia 2015 roku w Politechnice Gdańskiej prorektorzy 3 największych uczelni technicznych trójmiasta (Politechniki Gdańskiej – dr hab. inż. Marek Dzida, prof. PG; Akademii Morskiej w Gdyni – dr hab. inż. Mirosław Czechowski prof. AMG; Akademii Marynarki Wojennej w Gdynia – dr hab. Jerzy Kojkoł, prof. AMW) podpisali porozumienie o wspólnym utworzeniu i prowadzeniu studiów II stopnia w ramach międzyuczelnianego, interdyscyplinarnego oraz unikatowego w Polsce kierunku o nazwie technologie kosmiczne i satelitarne.
04.01.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.