• <

Wynik wyszukiwania - "ship-to-ship" - Wiadomości

Tankowiec podejrzany o łamanie sankcji zwolniony po 10 miesiącach

Albania oficjalnie zwolniła tankowiec transportujący produkty ropopochodne, zatrzymany w lutym 2023 pod podejrzeniem łamania sankcji nałożonych na handel rosyjską ropą.
24.01.2024

Axpo inwestuje w statek do bunkrowania LNG

Szwajcarska firma energetyczna Axpo zawarła dziesięcioletnią umowę na czarter statku do bunkrowania skroplonego gazu ziemnego (LNG), co sprzyja idei zielonej zmiany energetycznej przemysłu morskiego. Statek, który ma rozpocząć działalność w 2025 r., odegra kluczową rolę w przyspieszeniu przechodzenia branży na bardziej zrównoważone źródła energii. Projekt będzie realizowany we Włoszech i będzie obejmował wdrożenie innowacyjnej i zrównoważonej technologii do ciągłych operacji statek-ciężarówka.
09.08.2023

Afrykańskie, azjatyckie i europejskie dziury w sankcjach. Rosyjskie towary płyną na wszystkie rynki szerokim strumieniem

W drugim kwartale 2023 r. na całym świecie miało miejsce ponad 1200 incydentów manipulowania lokalizacją (GNSS) przez operatorów statków. 63% wszystkich statków omijających sankcje zostało zidentyfikowanych jako powiązane z Rosją. To dwa z wielu godnych uwagi spostrzeżeń z raportu ryzyka firmy Windward, która śledzi ruch statków, wykorzystując sztuczną inteligencję Maritime AI™.
18.07.2023

Kolejne sankcje: tankowce mają informować o przeładunkach ze statku na statek

W 11. pakiecie wymierzonych w Rosję sankcji unijnych znajdują się też takie, które ponownie biorą na cel rosyjski handel ropą za pośrednictwem dróg morskich.
26.06.2023

FSO Safer to tykająca bomba. ONZ kupiło statek by ją rozbroić

Z Chin wypłynął zakupiony przez ONZ-owską agencję tankowiec, który ma być kluczowym elementem zapobieżenia katastrofie ekologicznej u wybrzeży Jemenu.
10.04.2023

Transfer ropy na morzu jako metoda Rosji na unikanie sankcji

Rosja zaczęła przeładowywać olej napędowy metodą ze statku na statek (ship-to-ship, STS) w pobliżu afrykańskich portów, szukając nowych dróg sprzedaży, jak podają obserwatorzy i dane Refinitiv Eikon. To kolejna próba ominięcia embarga na rosyjskie produkty naftowe funkcjonującego od 5 lutego br.
05.04.2023

Lotos Petrobaltic sprzedał statek Bazalt

Po 42 latach wytężonej pracy, zasłużony dla Lotos Petrobaltic S.A. wielozadaniowy holownik Bazalt opuścił 16 marca nabrzeże po raz ostatni. Zakończył swoją służbę dla morskich górników naftowych i został przekazany nowemu właścicielowi.
19.03.2023

Wenezuela prowokuje i wysyła do Kuby supertankowiec umieszczony na amerykańskiej czarnej liście

Wenezuelska państwowa spółka naftowa PDVSA w poniedziałek załadowała supertankowiec ogromną ilością ropy naftowej i paliwa dla Kuby. Ma to pomóc wyspiarskiemu, objętemu sankcjami państwu przezwyciężyć kryzys energetyczny oraz powtarzającymi się przerwami w dostawach prądu.
14.03.2023

Rosja przeładowuje ropę pod nosem Polski?

Reuters twierdzi, że Rosjanie przepompowują ropę naftową ze statku na statek na Zatoce Gdańskiej.
02.03.2023

Rekordowe, styczniowe załadunki rosyjskiej ropy na statki

Załadunek rosyjskiej ropy Urals metodą ze statku na statek (ship-to-ship, STS) osiągnął w styczniu rekordowy poziom, ponieważ traderzy zaczęli przenosić ładunki na większe jednostki, aby długodystansowe wysyłki do Azji były bardziej opłacalne.
08.02.2023

Współpraca trzech krajów zaowocuje nowymi statkami do transportu LNG

Nowoczesne statki do transportu LNG powstaną we współpracy singapurskiego LNG Easy z szanghajską firmą dostarczającą zielonych innowacji dla branży morskiej BlueSoul oraz fińskiego biura projektowego Deltamarin. Jednostki będą wyposażone w kontener cargo typu B (CCS).
09.01.2023

Rosja chce na Bałtyku przelewać paliwo między statkami

Rosmorport, rosyjska państwowa agencja regulująca i świadcząca usługi portowe, poinformowała, że na Bałtyku ulokowana zostanie instalacja umożliwiająca przepompowywanie paliw rafinowanych między statkami.
15.12.2022

Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei

W środę w koreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (HMD) zwodowano jednostkę do bunkrowania LNG. To drugi tego typu statek budowany dla singapurskiego armatora FueLNG.
16.11.2022

Załoga Oriona zainstalowała pierwsze monopale XXL na farmie Arcadis Ost 1

Belgijski lider morski Deme Offshore poinformował, że z pomocą innowacyjnego statku Orion zainstalował pierwszy fundament monopalowy na obszarze farmy wiatrowej Arcadis Ost 1 w Niemczech.
10.06.2022

Port w Göteborgu jest gotowy do bunkrowania metanolu w technologii ship-to-ship

Zarząd Portu w Göteborgu przedstawił i opublikował ogólne przepisy operacyjne dotyczące bunkrowania metanolu na statkach. Port przygotowuje się także do stworzenia łańcucha wartości. Ma ambicję, aby się głównym centrum bunkrowania zielonego metanolu w Europie Północnej.
30.04.2022

LNG paliwem przyszłości. Jak rozwija się niezbędna infrastruktura w Polsce?

Udział LNG w transporcie morskim i drogowym będzie rósł. – To paliwo przyszłości: ekologiczne, bardziej ekonomiczne, cichsze i jednocześnie szeroko dostępne – ocenia Marcin Płocharski z Polskiej Platformy LNG. Skroplony gaz ziemny sprawdzi się w transporcie drogowym pod warunkiem rozwoju odpowiedniej infrastruktury. W Polsce działają zaledwie cztery punkty ładowania, a pojazdów napędzanych LNG jest nieco ponad pół tysiąca. Na podobną barierę napotyka wykorzystanie LNG jako paliwa w transporcie morskim.
21.01.2020

Kontenerowiec Wes Amelie po raz pierwszy zatankował paliwo LNG metodą ship-to-ship

Wes Amelie, pierwszy na świecie kontenerowiec przerobiony na napęd LNG, zatankował paliwo metodą ship-to-ship (ze statku na statek) z udziałem największej bunkierki LNG na świecie - jednostki Kairos. Do operacji doszło 21 kwietnia w okolicach szwedzkiego Visby.
24.04.2019

Kolejne bunkrowanie LNG w Porcie Gdynia

Kolejne bunkrowanie LNG w Porcie Gdynia. W nocy z 4/5 kwietnia bunkrowany był statek Greenland należący do skandynawskiego armatora. To pierwsza w historii jednostka przeznaczona do przewozu ładunków suchych zasilana LNG. Do Gdyni ze Świnoujścia dostarczono 2 cysterny skroplonego gazu ziemnego.
08.04.2019

Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach (wideo)

W trójmiejskich portach przeprowadzono operację komercyjnego bunkrowania ekologicznym paliwem LNG. W ciągu ostatniego tygodnia do Gdyni i Gdańska zawinęły jednostki z „paliwem przyszłości”. To pierwsze tego typu operacje w Polsce.
19.03.2019

PGNiG i Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisały porozumienie ws. wykorzystania LNG

Porozumienie dot. wykorzystania LNG - podpisały we wtorek Zarząd Morskiego Portu Gdynia, PGNiG Obrót Detaliczny i Gas-Trading z grupy kapitałowej PGNiG. Porozumienie zakłada budowę specjalnej barki przystosowanej do bunkrowania gazem LNG w Porcie Gdynia.
19.06.2018

Brittany Ferries opracowało specjalny system dostarczania paliwa dla nowego promu (wideo)

Brittany Ferries podpisało w tym roku umowę na budowę nowej jednostki. Statek będzie zasilany m.in. paliwem LNG. W związku ze słabo rozwiniętą infrastrukturą do zaopatrywania statków w gaz w postaci ciekłej w portach, armator będzie sobie inaczej radził z problemem.
06.11.2017

W niedzielę mają wpłynąć tankowce z 2 mln baryłek ropy dla Lotosu

W niedzielę w Gdańsku spodziewane są dwa tankowce transportujące 2 mln baryłek irańskiej ropy dla Grupy Lotos - podała w piątek spółka. Będzie to pierwszy od wielu lat transport irańskiej ropy do rafinerii w Gdańsku.
12.08.2016

Gigantyczny tankowiec niedługo w Gdańsku

W drodze do Portu Gdańsk znajduje się gigantyczny tankowiec Atlantas. Jednostka na pokładzie przewozi 2 mln baryłek irańskiej ropy, które tafią do Lotosu. W Naftoporcie spodziewana jest w niedzielę lub poniedziałek. To gratka dla turystów, statek będzie doskonale widoczny z lądu.
10.08.2016

Zarząd Grupy LOTOS potwierdza - 2 mln baryłek irańskiej ropy płynie do Naftoportu

W połowie sierpnia do Gdańska ma dotrzeć 2 mln baryłek ropy z Iranu. Surowiec zamówiła Grupa Lotos - podała w środę spółka. Będzie to pierwszy od wielu lat transport irańskiej ropy do rafinerii w Gdańsku.
06.07.2016

Interpretacja klauzuli czarterowej „ship-to-ship” w świetle prawa angielskiego. Analiza sprawy – „The Falkonera” [1]

Statek „Falkonera” – super-zbiornikowiec (VLCC) został wyczarterowany przez armatora („owners”) czarterującemu („charterers”) na jedną podróż (czarter na czas – „voyage charter”) do przewozu ropy z Yemenu do „1-2 ports far east”. Umowa czarteru nie była podpisana przez strony ale zgodnie z ustalonym „fixture recap” oparta była na formularzu BPVOY 4 [2] z uzupełnieniami i poprawkami.
05.12.2015

Ship-To-Ship Transfer na polu B3

Akcja przeładunku na morzu trwała ponad 14 godzin. Ropa wydobyta ze złoża B3 została przeładowana ze zbiornikowca Icarus III, w którym jest przechowywana, na zbiornikowiec duńskiego armatora Shannon Star.
04.08.2015

LNG napędza nowe technologie w transporcie morskim

Sukces LNG w sektorze żeglugi zależy w dużym stopniu od rozwijania nowych technologii. Atrakcyjność paliwa LNG powoduje, że branża technologiczna prężnie działa w celu dostosowania infrastruktury i urządzeń do efektywnego i ekonomicznego wykorzystania surowca. Dostępność tego paliwa powinna polegać przede wszystkim na możliwości bunkrowania statków na morzu, a nie jedynie w portach, co pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów przez armatorów. Wyzwania badawcze koncentrują się przede wszystkim wokół obniżenia kosztów użytkow
18.07.2015

Wszystko, co powoduje problemy w manewrowaniu mamy w zasięgu ręki - rozmowa z Jackiem Nowickim, dyrektorem Fundacji Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska (wideo)

Nawet doświadczeni kapitanowie i piloci morscy potrzebują ćwiczeń. Choć dobrze radzą sobie z wykonywaniem standardowych, codziennych zadań, muszą być przygotowani na sytuacje wyjątkowe. W Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami położonym nad jeziorem Silm w Kamionce koło Iławy, zawodowcy ćwiczą pod okiem instruktorów sytuacje awaryjne i wykonują manewry na akwenach ograniczonych. Na odpowiednio przeskalowanych modelach zdobywają doświadczenie w manewrowaniu dużymi i bardzo dużymi jednostkami, a także statkami w
20.11.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.