• <

Wynik wyszukiwania - "otwarcie" - Wiadomości

Otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowano na drugi kwartał tego roku

Otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku z . Koszt budowy m.in. pełnowymiarowej hali, strefy fitness i siłowni kosztuje ok. 58 mln zł - podało biuro prasowe uczelni.
22.01.2024

Siemens Gamesa otwiera nowe biuro w Gdańsku

Siemens Gamesa, światowy lider w dostarczaniu i serwisowaniu morskich turbin wiatrowych, oficjalnie otworzył swoje nowe biuro w Gdańsku 11 grudnia br. Zlokalizowane przy ul. Leona Droszyńskiego 24, w budynku Format, Siemens Gamesa Baltic Sea Offshore Execution Centre to ważny krok w realizacji zaangażowania firmy w rozwijający się sektor energetyki morskiej w Polsce.
13.12.2023

Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.
20.11.2023

Speed otworzył w Porcie Gdańsk nowy magazyn do przeładunku zbóż

Operator portowy Speed otworzył w Porcie Gdańsk magazyn do przeładunku zbóż o powierzchni 4 tys. m kw. wraz z placami składowymi i manewrowymi.
20.11.2023

Speed otwiera magazyn do przeładunku zboża w Porcie Gdańsk

W dniu 16 listopada firma Speed, operator realizujący przeładunki w portach morskich w Gdańsku i Gdyni oficjalne otworzył magazyn o powierzchni 4.000 m2 dedykowany do przeładunku zbóż wraz z otaczającymi go placami składowymi i manewrowymi w Porcie Gdańsk.
16.11.2023

Vulcan Training & Consultancy (VTC) otwiera pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera

Vulcan Training & Consultancy, wiodące centrum szkoleniowe dla branży Oil & Gas oraz Wind Energy, ogłasza otwarcie nowego i innowacyjnego poligonu pożarowego. Ten komercyjny obiekt, będący jedynym tego typu w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, ma zapewnić najwyższej jakości szkolenia dla członków grup gaśniczych na statkach i instalacjach offshore Oil & Gas.
04.09.2023

Nowoczesna marina w Pucku oficjalnie otwarta

W Pucku zakończyła się budowa nowego portu jachtowego, dysponującego 98 miejscami do cumowania. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie tej nowoczesnej mariny. Generalnym wykonawcą prac była spółka NDI S.A., natomiast inwestorem miasto Puck. Umowę w sprawie inwestycji podpisano w sierpniu 2021 roku, a roboty udało się zakończyć trzy miesiące przed planowanym terminem.
23.07.2023

Marina w Pucku gotowa do przyjęcia żeglarzy. Uroczyste otwarcie w tę sobotę

W sobotę 22 lipca odbędzie się otwarcie mariny w Pucku. Zwieńczy ono I etap rozbudowy i przebudowy puckiego portu, umożliwiając rozwój jego funkcji rybackich, turystycznych i żeglarskich. Marina dysponuje 98 nowymi miejscami do cumowania jachtów i jednostek białej floty.
20.07.2023

W piątek uroczyste otwarcie tunelu w Świnoujściu

Otwarcie tunelu pod Świną, który połączy wyspy Uznam i Wolin i ma zapewnić lepszą komunikację dla mieszkańców i turystów, zaplanowano na piątek. Dotychczas, aby dostać się do kurortu, konieczne było przeprawianie się promami, co powodowało często duże kolejki i opóźnienia.
30.06.2023

Otwarcie tunelu pod Świną 30 czerwca połączy wyspy Wolin i Uznam

Uroczystość otwarcia tunelu pod Świną odbędzie się w piątek, 30 czerwca, o godz. 12. Droga połączy wyspy Wolin oraz Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska, poinformował Urząd Miasta w Świnoujściu.
27.06.2023

Otwarcie mariny w Górkach Zachodnich

Już jutro, 20 maja o godz. 11.00, w marinie w Górkach Zachodnich, rozpocznie się piknik żeglarski. Patronką przystani zostanie gdańszczanka kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz (1934-2021). Była pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła kulę ziemską na jachcie żaglowym w latach 1976-1978.
19.05.2023

Pozwolenie na użytkowanie świnoujskiego tunelu ma zostać wydane 20 czerwca

W tym tygodniu przejazd pod Świną z wyspy Uznam na Wolin i z powrotem testowali ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Ratownicy sprawdzali m.in. stworzenia w tunelu korytarza życia. Wcześniej podobne przejazdy mieli także kierowcy z Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. Według zapewnień Urzędu Miasta w Świnoujściu z inwestycji mieszkańcy i turyści mają skorzystać jeszcze przed wakacjami.
19.05.2023

Święto Politechniki Morskiej w Szczecinie

W ramach święta Politechniki Morskiej w Szczecinie obchodzono również 20-lecie istnienia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu. Uroczyste posiedzenie Senatu PM, otwarcie nowego laboratorium automatyzacji procesów magazynowych, a także posadzenie dębu im. prof. Aleksandra H. Walczaka uświetniły obchody WIET. Dwudziestolecie wydziału zbiegło się z otrzymaniem przez niego kategorii naukowej A i prawa przyznawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego. Ponadto oddano do użytku turbinę wiatrową oraz Centrum Szk
16.05.2023

Centrum Szkoleniowe Offshore otwarto na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Politechnik Morska w Szczecinie otworzyła w 10 maja br. Centrum Szkoleniowe Offshore. To nowoczesny obiekt, który składa się z kilkunastu urządzeń i instalacji, m.in. generatora fal w basenie, generatora mgły, czy tratwy ratunkowej. Do użytku studentów oddano też turbinę wiatrową.
10.05.2023

Pomorscy żeglarze otworzą sezon i upamiętnią Piotra Bigaja

Otwarcie pomorskiego i klubowego sezonu żeglarskiego 2023 połączone z odsłonięciem tablicy Piotra Bigaja odbędzie się 3 maja w Gdyni.
28.04.2023

W poniedziałek otwarcie morskiego przejścia granicznego Nowy Świat

W poniedziałek 1 maja br. zostanie uruchomione nowe morskie przejście graniczne Nowy Świat na Mierzei Wiślanej.
27.04.2023

Wcześniej niż zwykle otwarto jedyną w Europie plażę osobną dla kobiet i mężczyzn

Na prośbę mieszkańców Triestu władze tego włoskiego miasta wyraziły zgodę na wcześniejsze niż zwykle otwarcie jedynej w Europie plaży, na której kobiety i mężczyźni są oddzieleni murem. Podział ten nie zniechęca plażowiczów, którzy traktują to miejsce jako wyjątkową pozostałość dawnych czasów. Powodem przyspieszenia sezonu plażowania są coraz wyższe temperatury.
20.03.2023

Sunref Yachts otwiera nowe biuro w Dubaju

Stocznia Sunreef Yachts oficjalnie otworzyła swoje nowe biuro w Dubaju. Uroczyste wydarzenie zorganizowane tuż przed rozpoczęciem 2023 Dubai International Boat Show zgromadziło liczne grono gości specjalnych, w tym profesjonalistów z branży, klientów i partnerów firmy.
01.03.2023

Ostatnie prace i porządki na budowie Kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej

Do otwarcia dla jednostek pływających nowego kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną pozostały ostatnie dni. Choć ruch statków byłby już możliwy to konieczna jest jeszcze realizacja ostatnich prac wykończeniowych w rejonie portu osłonowego i porządkowych na terenie całej inwestycji. Wciąż trwają szkolenia z obsługi nadrzędnego systemu sterowania.
08.09.2022

Kanał żeglugowy przez Mierzeję dostępny dla jednostek od 18 września

Z uwagi na charakter uroczystości towarzyszących otwarciu nowej przeprawy przez Mierzeję Wiślaną, które odbędzie się 17 września, kanał żeglugowy ogólnie dostępny dla jednostek w Porcie Nowy Świat będzie dzień później, od 18 września - podało Ministerstwo Infrastruktury.
05.09.2022

"Puls Biznesu": Norweski gaz za morskie wiatraki

Na uroczyste uruchomienie Baltic Pipe, czyli pod koniec września, rząd chce mieć rurę wypełnioną kontraktami. Na razie jest w połowie pusta, a norweskie ceny gazu są kolosalne, wiec Polska włącza do oferty wiatr – informuje w środę "Puls Biznesu".
03.08.2022

[TRANSMISJA] Konferencja PSEW 2022 - Sesja otwarcia

Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo sesji otwarcia podczas konferencji PSEW 2022, która dzisiaj rozpoczyna się w Serocku.
13.06.2022

[WIDEO] Posidonia 2022. Polska branża morska zameldowała się na targach

W poniedziałek rozpoczęły się jedne z największych targów branży morskiej w Europie – grecka Posidonia. Pośród blisko 2 tysięcy firm z 88 krajów świata nie mogło zabraknąć reprezentantów Polski.
07.06.2022

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu

W najbliższy weekend w Porcie Jachtowym Kołobrzegu oficjalnie otwarty sezon żeglarski.
30.05.2022

Ponowne otwarcie latarni morskiej Rozewie II

1 maja br. nastąpi ponowne otwarcie latarni Rozewie II. Rozewie to najbardziej znana latarnia naszego wybrzeża. Niewielu osobom wiadomo, że w Rozewiu są dwie latarnie: czynna i nieczynna, stara i nowa, nazywana także Rozewie I i Rozewie II, jedna uruchomiona w 1822 i działająca do dziś, a druga uruchomiona w 1875 i wyłączona w 1910.
24.04.2022

Speed otworzył w Porcie Gdańsk nowy magazyn do przeładunku zbóż

Operator portowy Speed otworzył w Porcie Gdańsk magazyn do przeładunku zbóż o powierzchni 4 tys. m kw. wraz z placami składowymi i manewrowymi.
19.11.2023

Otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

17 września oficjalne otwarto kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Na uroczystości pojawili się najważniejsi politycy z rządu - prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Otwarcie przekopu relacjonowaliśmy na żywo.
18.09.2022

Port Service wspiera edukację. W Gdańsku otwarto „Grotekę” – nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną

Port Service wspiera edukację. Spółka zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych ufundowała nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną w Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku. „Groteka”, bo taką otrzymała nazwę, została otwarta w środę. To w tym miejscu dzieci przez zabawę będą rozwijały m.in. umiejętność logicznego myślenia.
13.12.2018

Urząd Morski w Gdyni otworzył projekt „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap IIIA”

Urząd Morski w Gdyni otworzył projekt „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap IIIA”. W jego ramach wykonane zostaną prace, które ułatwią żeglugę po Martwej Wiśle. Ich zakończenie planowane jest w 2020 r. Szczegóły realizacji inwestycji zostały zaprezentowane w środę w Gdańsku.
11.10.2018

Goodman zwiększa powierzchnię magazynową w gdańskim porcie

Drugi magazyn w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku już otwarty. Goodman, globalny deweloper powierzchni logistycznych, oddał go do użytku w środę. Tym samym powierzchnia PCL zwiększyła się do 88 000 m2.
22.06.2017

MTMG otworzył nową zasobnię

Nowa zasobnia w Morskim Terminalu Masowym Gdynia już otwarta. Obiekt powstał przy Nabrzeżu Francuskim. Jego działalność w piątek zainaugurował statek NCS Beijing, przywożąc węgiel, który obecnie jest tam składowany.
13.03.2017

W Porcie Gdynia otwarto nowoczesny magazyn przeznaczony dla towarów drobnicowych

Około 5 000 m2 powierzchni użytkowej, 3 komory magazynowe oraz wydzielona część biurowa. Tak wygląda nowoczesny magazyn przeznaczony dla towarów drobnicowych otwarty w poniedziałek w Gdyni przy ulicy Polskiej 19-23. Dzięki tej inwestycji zwiększył się potencjał składowy gdyńskiego portu.
13.02.2017

Stal Complex otworzył nową siedzibę

Nowe projekty, rozwój i coraz lepsza jakość usług. To główne zadania na najbliższe lata dla firmy Stal Complex, działającej w sektorze budowy statków i innych konstrukcji stalowo-aluminiowych. W ich realizacji pomoże nowa siedziba, otwarta 16 września w Gdyni. Prace remontowo-adaptacyjne trwały dwa i pół roku.
21.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.