• <

Wynik wyszukiwania - "detektor" - Wiadomości

Morze pod nadzorem mikrosatelitów. Kongsberg zbuduje satelity. Dla Polski również?

Kongsberg Defence & Aerospace otrzymał kontrakt od Norwegian Intelligence Service (NIS) na dostarczenie danych z satelitarnego nadzoru morskiego z norweskich akwenów znajdujących się w strefie niezbędnej dla bezpieczeństwa Norwegii. NIS jest odpowiedzialny za operacje kosmiczne i bezpieczny rozwój Norweskich Sił Zbrojnych.
19.04.2024

Nowa metoda identyfikacji obiektów podwodnych

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) opracowali wynalazek, który pozwoli saperom i naukowcom w bezpieczny sposób rozpoznawać zatopione pod wodą materiały uznane za potencjalnie niebezpieczne.
14.10.2023

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.
04.10.2023

CRIST. Ćwiczyli ratowanie życia w zamkniętych przestrzeniach

Załogi stoczniowe muszą nieustannie dbać nie tylko o umiejętności przydatne w budowaniu i remontowaniu statków, ale także o kwestie bezpieczeństwa i ratownictwa, by wiedzieć, jak się zachować w razie wypadku. Wartościowe ćwiczenia odbyły się ostatnio w stoczni CRIST. W ich trakcie strażacy i pracownicy stoczni mogli przećwiczyć prowadzenie akcji ratunkowej w przestrzeni zamkniętej.
24.07.2023

Polskie firmy wzmacniają morskie zdolności obronne wschodniej flanki NATO

Cztery główne wydarzenia doprowadziły do kryzysu w systemie bezpieczeństwa w Europie. Ich początek datuje się w 2008 roku, kiedy Rosja najechała zbrojnie Gruzję. Reakcja społeczności międzynarodowej (brak zdecydowanych działań) na wydarzenia związane z aneksją Krymu i konfliktem w Donbasie były czwartym składnikiem wpływającym na eskalację agresywnych działań Rosji. Obserwowany obecnie konflikt zbrojny ma charakter najpoważniejszego wyzwania dla bezpieczeństwa na kontynencie europejskim od czasu zakończenia zimnej wojny.
30.05.2023

System wykrywania skażeń środowiska morskiego dla Morskiej Stacji Ratowniczej w Łebie

24 marca 2023 r. na terenie Morskiej Stacji Ratowniczej w Łebie odbyła się uroczystość przekazania pilotażowego systemu wykrywania skażeń środowiska morskiego dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Zakup był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Rybactwo i morze 2014-2020.
24.03.2023

Ponad 300 osób i 17 statków sprawdza Bałtyk dla projektu Baltica 1. Zobacz, jak przebiegają badania środowiskowe

Wśród trzech morskich farm wiatrowych budowanych obecnie przez PGE Baltica z Grupy PGE jest Baltica 1. Projekt o mocy ok. 0,9 GW, który ma zostać oddany do użytku po 2030 roku, jest obecnie na etapie badań środowiskowych. Przeprowadza je konsorcjum polskich wykonawców – Uniwersytet Morski w Gdyni i MEWO S.A.
10.02.2023

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie jest projekt BC-Wind

W ramach nowego cyklu artykułów na temat morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podsumowujemy dotychczasowe postępy w realizacji poszczególnych projektów farm wiatrowych. Jednym z nich to projekt BC-Wind, realizowany przez spółkę Ocean Winds (OW). Co udało się dotychczas zrealizować inwestorowi? Już dziś zapraszamy do śledzenia cyklu na łamach GospodarkaMorska.pl.
23.01.2023

Kościuszko dołączy do elity NATO

Fregata rakietowa ORP Gen. Tadeusz Kościuszko opuści macierzysty Port Wojenny Gdynia i dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 – SNMG1 (Standing NATO Maritime Group 1). Uroczyste pożegnanie okrętu odbędzie się 4 stycznia 2023 roku o godzinie 10:00.
30.12.2022

Ocean Winds otrzymał decyzję środowiskową dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind na Bałtyku

Ocean Winds, firma założona jako joint venture 50/50 przez światowych liderów branży energetycznej – EDPR i ENGIE, uzyskała tzw. decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, (w skrócie: decyzję środowiskową), pozytywnie kończącą proces oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Decyzja została wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku dla projektu morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. Inwestycja o mocy do 400 MW ma powstać ok. 23 km na północ od gmin Choczewo i Krokowa, w województw
24.10.2022

Norwegia instaluje detektory dronów na morskich platformach wiertniczych

Służby norweskie na poważnie potraktowały ostatnie wydarzenia z atakami na infrastrukturę krytyczną, w związku z czym przystąpiły do instalacji detektorów dronów na morskich platformach wiertniczych i gazowych.
14.10.2022

Drony z EMSA będą monitorować statki na Bałtyku i Morzu Czarnym

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (EMSA) rozszerzyła swój program monitorowania w zakresie emisji ze statków. Specjalnie wyposażone drony będą monitorować obszar Morza Bałtyckiego, a także wspierać straż przybrzeżną na Morzu Czarnym.
17.04.2021

Cemet Ltd - 30 lat na rynku to dla nas dopiero początek!

Jako Cemet Ltd. już od 30 lat rozwijamy nasze umiejętności oraz nasz park maszynowy, by sprostać zmiennym, lecz zawsze wysokim, wymaganiom Klientów i dostarczać im złożone urządzenia metalowe – niezależnie czy są one przeznaczone na statek, platformę, do fabryki, do montażu samolotów, czy może do huty Aluminium.
06.04.2021

Okręt podwodny typu 212CD wychodzi z cienia [WIDEO]

Niemiecki holding stoczniowy thyssenkrupp Marine Systems opublikował więcej szczegółów swojej oferty na nowy okręt podwodny dla holenderskiej Koninklijke Marine. Dodatkowo interesującym jest fakt, że bazuje ona na projekcie 212CD, czyli Common Design, opracowywanym na potrzeby programu niemiecko-norweskiego.
08.12.2020

Plaże nadmorskie będą wyłączone z ustawy o ochronie zabytków

Chcemy m.in. wyłączyć spod działania ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami plaże nadmorskie - powiedziała dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzyna Zalasińska. Popularne chodzenie z detektorem po plaży miałoby być całkowicie zwolnione z dodatkowych obowiązków przewidzianych przepisami - wskazała.
22.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o wzmocnieniu przez DFDS niektórych tras na Bałtyku

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wprowadzonych przez DFDS zmianach w siatce połączeń na Morzu Bałtyckim. Armator wzmacnia niektóre trasy, ale też likwiduje jeden z serwisów.
05.10.2020

Średniowieczne bełty do kuszy albo wanna - znaleziska polskich archeologów w największym jeziorze Bornholmu

Cztery średniowieczne bełty do kuszy odkryli warszawscy archeolodzy podczas przeczesywania jeziora Hammerso - największego naturalnego zbiornika na Bornholmie. W jego centralnej części na dnie spoczywała też ... wanna.
26.09.2020

Stacja Morska w Helu: badawczo-edukacyjna jednostka UG, która przyciąga turystów

Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry – naukowo-badawcza stacja terenowa Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje się głównie badaniami i dydaktyką dotyczącą przyrody i ochrony Morza Bałtyckiego. Poza aktywnością wynikającą z działalności statutowej, zespół Stacji Morskiej realizuje też projekty czynnej ochrony morskiej przyrody oraz podejmuje liczne inicjatywy o charakterze informacyjno–edukacyjnym. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w czasie letnim, cieszy się też prowadzone przez stację Fokarium.
12.08.2020

PKN ORLEN zakończył badania środowiskowe dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

PKN ORLEN złożył raport środowiskowy dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do pozyskania pozwolenia na budowę oraz umożliwia uszczegółowienie harmonogramu i warunków technicznych inwestycji. Wnioski z przeprowadzonych badań posłużą do zaplanowania procesu realizacji i późniejszej eksploatacji inwestycji w sposób optymalny dla środowiska naturalnego.
23.07.2020

Pierwsze próby strzelania z użyciem Saab Lightweight Torpedo z korwety i okrętu podwodnego zakończone sukcesem (wideo)

Saab wraz ze Swedish Defence Materiel Administration (FMV) oraz Siłami Zbrojnymi Szwecji przeprowadził pierwsze próby strzelania z użyciem lekkich torped nowej generacji (Saab Lightweight Torpedo – SLWT), które zostały wystrzelone z korwety rakietowej oraz okrętu podwodnego.
10.06.2020

Zaawansowane usługi i nowe technologie zmieniają oblicze gospodarki morskiej

W miarę modernizacji gospodarki morskiej obserwujemy rosnący popyt na usługi świadczone na rzecz tradycyjnych morskich branż. Centra usług wspólnych stają się integralną częścią tego sektora. Między innymi dzięki temu trendowi Trójmiasto ma szanse wyrosnąć na światowej klasy klaster morski.
06.09.2019

Roboty na statkach – usługi biznesowe w przemyśle morskim

Sektor morski w województwie pomorskim tradycyjnie obejmował budownictwo okrętowe, transport, inżynierię morską, rybołówstwo oraz energię prądów morskich. W miarę modernizacji gospodarki, centra usług wspólnych (ang. shared services centres) stały się integralną częścią tego sektora. Organizacja Invest in Pomerania rozmawiała z dyrektorami pięciu pomorskich centrów usług wspólnych: MacGregor, Ocean Network Express, Unifeeder, Maersk Drilling oraz DNV GL. Każda z tych spółek dostarczyła wielu przykładów na modernizację i di
08.08.2019

18,5 mln zł będzie kosztował skaner do prześwietlania pociągów towarowych w Kuźnicy

Prawie 18,5 mln zł będzie kosztował skaner do prześwietlania pociągów towarowych przekraczających granicę polsko białoruską przez przejście Kuźnica-Grodno. Trwają prace budowlane, a urządzenie, które powstaje pomiędzy granicą i miejscowością Kuźnica, będzie gotowe w październiku.
16.05.2019

W PKN Orlen wdrożono projekt LDAR – redukcji niekontrolowanej emisji lotnych związków organicznych

W zakładzie głównym PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) zakończono wdrażanie projektu Leak Detection And Repair - LDAR, którego celem jest identyfikacja, monitorowanie i redukcja niekontrolowanej emisji lotnych związków organicznych (LZO).
28.11.2018

Mi-14PŁ/R nr 1012 powrócił do Darłowa

Z WZL nr 1 w Łodzi powrócił śmigłowiec SAR Mi-14PŁ/R nr 1012, który od roku przechodził proces wydłużania resursu. Do zakładów poleciał także drugi śmigłowiec, Mi-14PŁ/R, który przejdzie tam analogiczny proces.
26.11.2018

Urządzenie z polskimi podsystemami dotarło na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dotarł statek Dragon, na którego pokładzie znalazło się urządzenie współtworzone m.in. przez inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Posłuży ono do satelitarnych obserwacji Ziemi - poinformowało CBK PAN.
02.07.2018

PGNiG chce stosować drony m.in. do tworzenia map i szukania wycieków gazu

Tworzenie precyzyjnych map i planów, kontrola pasów terenu wokół gazociągów, wykrywanie wycieków gazu - do takich celów PGNiG chce wykorzystywać drony. W inkubatorze start-upów spółki trwają prace nad przystosowaniem dronów do oczekiwań gazownictwa.
06.03.2018

Gdynia: Marynarka Wojenna zaprezentowała okręt ORP „Kormoran” (foto)

Marynarka Wojenna zaprezentowała w Gdyni nowy okręt – niszczyciel min ORP "Kormoran". Na wtorek zaplanowano uroczyste pierwsze podniesienie bandery na jednostce; od tego momentu formalnie zacznie ona pełnić funkcję okrętu MW.
27.11.2017

Nielegalni imigranci na pokładzie promu wykryci za pomocą detektora bicia serca

Kilkudziesięciu pasażerów na gapę próbowało się przedostać do Hiszpanii na pokładzie promu należącego do Naviera Armas. Pasażerów na gapę udało się w porę zidentyfikować za pomocą dość nietypowej metody.
26.10.2017

Morskie eksponaty skanowane w 3D

Mają nieduże gabaryty, ale wielką moc i ogromne możliwości. Zestaw skanerów optycznych najnowszej generacji zakupiony został w ramach wyposażenia Pracowni Digitalizacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Nowy sprzęt pozwoli na wykonanie wysokiej jakości dokumentacji 3D, a także ułatwi realizację dokładnych pomiarów, niezbędnych przy opracowaniu dokumentacji muzealnej.
16.10.2017

PKN Orlen wdroży system monitorowania szczelności instalacji przemysłowych

PKN Orlen uruchomi w zakładzie produkcyjnym w Płocku (Mazowieckie), największym w Polsce kompleksie rafineryjno-petrochemicznym, nowoczesny system monitorowania i kontrolowania szczelności instalacji przemysłowych. Koszt przedsięwzięcia to ok. 8 mln zł.
06.10.2017

Targi SyMas już w październiku

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas to najważniejsze wydarzenie dedykowane branży materiałów sypkich w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 200 wystawców, 2 hale wystawiennicze, strefy tematyczne, innowacje, eksperckie seminaria workShops oraz liczne konferencje to powody, dla których warto pojawić się podczas tego wydarzenia. W tym roku targi odbędą się w dniach 18-19 października 2017 r.
31.08.2017

Honeywell wprowadza na rynek OELD z technologią Bluetooth

Honeywell wprowadza na rynek nowe urządzenie wyposażone w technologię Bluetooth, umożliwiające połączenie stałych detektorów gazu stosowanych w sektorze naftowo-gazowym, petrochemicznym oraz energetycznym, pozwalające pracownikom na wykorzystywanie smartfona do przeprowadzania kluczowych konserwacji oraz ułatwiające uniknięcie kosztownych przestojów w środowiskach potencjalnie wybuchowych.
25.08.2017

Mobilny showroom Dräger w Gdańsku

Przenośne detektory gazu, testy narkotykowe czy aparaty oddechowe. To tylko niektóre urządzenia, jakie można było przetestować w mobilnym showroomie Dräger, który w środę przyjechał do Gdańska. Celem zespołu tej jeżdżącej po całej Europie ciężarówki jest zwiększanie bezpiec
29.06.2017

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Do Gdańska przyjechał mobilny showroom Dräger (foto, wideo)

Przenośne detektory gazu, testy narkotykowe czy aparaty oddechowe. To tylko niektóre urządzenia, jakie można było przetestować w mobilnym showroomie Dräger, który w środę przyjechał do Gdańska. Celem zespołu tej jeżdżącej po całej Europie ciężarówki jest zwiększanie bezpieczeństwa pracy, przemysłu, górnictwa i straży pożarnej.
28.06.2017

Zmiany w Eurotunelu – nowe udoskonalenia i zwiększenie środków ochrony

Eurotunel konsekwentnie realizuje plan kolejnych inwestycji. Wszystko po to, aby zwiększyć przepustowość terminali do 8 odjazdów na godzinę w godzinach szczytu oraz zapewnić jak największe bezpieczeństwo przewozów.
07.06.2017

ORP Gen. Kościuszko powrócił z arktycznych manewrów

We współpracy z lotnictwem morskim, w tym śmigłowcem pokładowym fregaty rakietowej OHP ORP Gen. T. Kościuszko, okręty uczestniczące w tegorocznym międzynarodowym ćwiczeniu Task Group-17 (TG-17) doskonaliły elementy defensywnej operacji morskiej.
20.02.2017

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko weźmie udział w międzynarodowych manewrach

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko obrała kurs do norweskiego portu Bergen. Jednostka weźmie udział w międzynarodowych manewrach pod kryptonimem TG-17.
31.01.2017

Pierwsza współpraca śmigłowca z Kormoranem

Załoga śmigłowca SH-2G zrealizowała wczoraj (13 grudnia) lot doświadczalny na współpracę z nowym niszczycielem min ORP Kormoran.
16.12.2016

ORP Gen. T. Kościuszko w stałym zespole okrętów NATO

29 czerwca fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko opuści port wojenny w Gdyni i uda się w rejon Morza Śródziemnego. Wraz z komponentem lotniczym (śmigłowiec SH-2G) na początku lipca dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 2 (SNMG 2).
27.06.2016

Zwalczanie celów nawodnych z SH-2G

Personel klucza śmigłowców pokładowych kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym tygodniu szkolenie z wykorzystaniem pokładowej broni strzeleckiej. Tym razem zadaniem załóg SH-2H jest zwalczanie celów nawodnych.
20.05.2016

Polski SH-2G na amerykańskim niszczycielu

Personel klucza śmigłowców pokładowych z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego po raz pierwszy w historii szkolił się wspólnie z załogą niszczyciela typu Arleigh Burke.
15.04.2016

Faza przygotowawcza ćwiczenia COLD RESPONSE 2016

Po zakończeniu fazy portowej w norweskim porcie Bergen, okręty 14 państw, a wraz z nimi ORP Gen. T. Kościuszko wyszły na morze.
16.02.2016

Poznaj historię metanowców – jednostek, które będą zawijać do terminalu LNG w Świnoujściu

Flota LNG jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się flot, jej historia liczy sobie ponad pół wieku. Od momentu, kiedy pierwszy gazowiec Methane Princess ruszył w swoją pierwszą podróż do dnia dzisiejszego dokonał się znaczny rozwój i wzrost przemysłu LNG. Niedlugo metanowce zawitają także do terminalu LNG w Świnoujściu. Warto przyjrzeć się bliżej historii i charakterystyce tych jednostek.
07.11.2015

Urządzenia Pomiarowe i Chłodnictwo – istotna inwestycja

Większość zleceń realizowanych przez Marine Invest Poland to serwis, kalibracja i certyfikacja różnych urządzeń pomiarowych przeznaczonych na statki. Drugim istotnym elementem działalności przedsiębiorstwa jest serwis okrętowych urządzeń chłodniczych. Firma szybko się rozwija, odświeża wizerunek i uaktualnia stronę internetową, zwiększa też zatrudnienie i staje się bardziej konkurencyjna.
19.01.2015

SH-2G na pokładzie ORP Kontradmirał X. Czernicki

W ubiegłą środę, w rejonie Darłowa, załoga śmigłowca SH-2G z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego współpracowała z okrętem dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał X. Czernicki”. Łącznie z pokładu jednostki 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wykonano 14 operacji startów i lądowań.
08.12.2014

LOTOS zwiększa bezpieczeństwo

Grupa LOTOS zakupiła kolejne stacje MicroDock II do automatycznego testowania i kalibracji przenośnych detektorów gazów. Inwestycja ta ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracowników. LOTOS był także pierwszą firmą petrochemiczną w Polsce, która zdecydowała się na takie rozwiązanie.
13.11.2014

Bezprzewodowa rewolucja bezpieczeństwa pomiarów gazów - rozmowa z Marianem Hoppe, prezesem firmy SafeTech Marian Hoppe Sp. j. Technologia dla bezpieczeństwa

Firma SafeTech Marian Hoppe powstała w 2003 roku. Działa głównie na polach BHP, pomiaru gazów, ochrony środowiska naturalnego, ochrony osobistej służb strażackich, ratowniczych i komunalnych, a także technik oddymiania i gaśniczych oraz monitoringu termowizyjnego z pełną dokumentacją. W zakresie bezpieczeństwa oferuje najnowsze rozwiązania dostępne na rynku, opierając się na produktach uznanych marek.
08.10.2014

SafeTech Marian Hoppe S.j. oferuje nowe ułatwienia dla firm i jednostek używających sprzętu do detekcji gazów

Zostają wydłużone godziny serwisowania dla wszystkich Klientów posiadających produkty do detekcji gazów BW by Honeywell (serie żółtych detektorów GasAlert i stacje do kalibracji). Serwis dla napraw pilnych dostępny będzie od godziny 8 rano do 22 wieczorem każdego dnia.
07.10.2014

Kalibracja przyrządow pomiarowych - rozmowa z Bartoszem Jarmolińskim, Marine Invest Poland

Pierwsza międzynarodowa konferencja na temat bezpieczeństwa żeglugi odbyła się w 1914 roku i była odzewem na tragedię Titanic’a. Podpisano wówczas pierwsze traktaty poprzedzające międzynarodową konwencję o bezpieczeństwie życia na morzu - SOLAS (ang. International Convention for the Safety of Life at Sea). Egzekwowaniem jej przepisów zajmują się administracje państwowe, natomiast wykonywanie prac związanych ze środkami zabezpieczenia oraz bezpieczeństwa pozostaje domeną firm prywatnych.
02.07.2014

System detekcji gazu składający się z detektorów OLCT 100 i centrali detekcyjnej MX43 otrzymał CERTYFIKAT MORSKI

Automatic Systems Engineering Sp. z o.o. ma przyjemność ogłosić, że detektory stacjonarne OLCT100 i centrale MX 43 firmy Oldham przeszły pozytywnie proces certyfikacji w „Bureau Veritas” i otrzymały certyfikat zgodności z dyrektywą morską „Marine Equipment Directive 96/98/EC (MED)”.
12.03.2014

Akustyczny komunikat bałtyckich morświnów

Naukowcy realizujący projekt SAMBAH odczytali nagrania z podwodnych detektorów. Największy na świecie hydroakustyczny projekt badawczy, poszukujący miejsc i okresów występowania morświnów na naszym morzu, zakończył fazę terenową. Są zatem pierwsze informacje o tym, gdzie współcześnie żyją te tajemnicze, niezwykle rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzęta. Realizatorem badań w polskich obszarach morskich jest zespół helskiej Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w partnerstwie z Oddziałem Morskim In
05.03.2014

Fregata i śmigłowiec w Dynamic Mongoose

Poszukiwanie, śledzenie i niszczenie okrętu podwodnego oraz współpraca pomiędzy okrętami i śmigłowcami NATO przeznaczonymi do zwalczania okrętów podwodnych... to tylko niektóre zadania, jakie wykonuje obecnie fregata rakietowa ORP „Gen. T. Kościuszko” w ćwiczeniu Dynamic Mongoose. W manewrach trwających do 21 lutego na Morzu Północnym bierze udział także śmigłowiec pokładowy SH-2G z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego.
19.02.2014

Darłowskie „czternastki” w Norwegii

Na Morzu Północnym rozpoczynają się dzisiaj manewry sił NATO pod kryptonimem Dynamic Mongoose 2012. Głównym celem ćwiczeń z udziałem morskich samolotów patrolowych i śmigłowców z 6 państw jest doskonalenie procedur współpracy podczas prowadzenia działań wykrywania, śledzenia i niszczenia okrętów podwodnych. Do udziału w manewrach polska Marynarka Wojenna skierowała trzy śmigłowce Mi-14PŁ z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie.
31.05.2012

Technika w ratownictwie- Przenośna kamera termowizyjna

Nowoczesne kamery termowizyjne to doskonałe narzędzia umożliwiające obserwację w absolutnych ciemnościach i przy różnorodnych warunkach pogodowych.Układy elektroniczne kamer generują obraz, który możemy zobaczyć w oparciu o zarejestrowane niewidzialne promieniowanie podczerwone emitowane przez każdy obserwowanyobiekt. Detektory mikrobolometrycze o dużej czułości i rozdzielczości pozwalają na uzyskanie ostrych obrazów odległych przedmiotów wraz z detalami. Rekomendowane dla służb ratowniczych urządzenia termowizyjnadnego dodatkowe
08.02.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.