• <

Wynik wyszukiwania - "Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście" - Wiadomości

Terminal Kontenerowy w Porcie Świnoujście z decyzją lokalizacyjną

Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski wydał decyzję lokalizacyjną dla Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu. Tym samym można już przystąpić do projektowania infrastruktury dostępowej do terminalu. Powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu jest jednym z elementów ujętych w „Programie rozwoju portów morskich do 2023 roku”. Jego celem jest utrwalenie pozycji polskich portów w basenie Morza Bałtyckiego i stworzenie z nich kluczowych węzłów globalnych łańcuchów dostaw dla Europy Środkowo-Wschodniej.
17.04.2024

XI Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego w Kołobrzegu już za nami

W dniach 4-6 kwietnia 2024 roku w Seaside Park Hotel w Kołobrzegu odbyło się XI Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego. W trakcie wydarzenia odbyły się debata z udziałem ekspertów oraz wykłady prelegentów. Była to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz rozwijania współpracy w branży morskiej.
08.04.2024

Nowi wiceprezesowie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

W dniu 26 marca 2024 r. Rada Nadzorcza Spółki ZMPSiŚ S.A. przedstawiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Wiceprezesa ds. Infrastruktury oraz Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych.
26.03.2024

Jarosław Siergiej ponownie prezesem portów Szczecin i Świnoujście

Lokalne media podają, że nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście został Jarosław Siergiej. Sam port nie opublikował jeszcze oficjalnej informacji.
27.02.2024

Hiszpańscy żołnierze w Porcie Szczecin. To element ćwiczenia pk. "Brilliant Jump 2024"

W szczecińskim porcie odbyło się wyokrętowanie żołnierzy i techniki wojskowej z Hiszpanii. Komponent sił zbrojnych tego państwa bierze udział w ćwiczeniu pk. "Brilliant Jump 2024" które jest częścią większego, sojuszniczego przedsięwzięcia pk. "Steadfast Defender 2024". To największe ćwiczenia NATO od czasu Zimnej Wojny. Podobne odbyły się ostatnim razem w 1988 roku.
21.02.2024

A. Marchewka o budowie terminalu kontenerowego w Świnoujściu: naszym celem jest realizacja tej inwestycji

Budowa Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu będzie realizowana – powiedział w czwartek podczas sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. Głębokowodny Terminal Kontenerowy ma rozpocząć działalność w 2028 r.
08.02.2024

Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście odwołany

Nowa Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odwołała zarząd spółki.
31.01.2024

Port Szczecin-Świnoujście – jest nowa Rada Nadzorcza

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, podobnie jak spółki portowe w Gdańsku i Gdyni, także ma nową Radę Nadzorczą.
30.01.2024

Rząd przeciera szlak dla kontenerów w Świnoujściu

Resort infrastruktury nie rezygnuje z inwestycji w przeładunkowy hub i tor podejściowy w Świnoujściu – czytamy w weekendowym wydaniu "Pulsu Biznesu".
26.01.2024

Terminal kontenerowy w Świnoujściu ma powstać w porozumieniu z mieszkańcami

Planowany głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Budowę potwierdzają i wspierają politycy koalicji rządzącej, podkreślając jej ogromne znaczenie strategiczne. Zapowiadają również współpracę z mieszkańcami pobliskich terenów.
10.01.2024

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście najlepszym inwestorem w plebiscycie "Złota Setka Zachodniopomorskiego 2022"

W plebiscycie zorganizowanym przez Głos-Dziennik Pomorza, we współpracy z firmą Dun & Bradstreet, nagrodzono firmy i instytucje zaangażowane w rozwój przedsiębiorczości w regionie podczas ubiegłego roku. To także pierwsza edycja zestawienia największych firm na Zachodnim Pomorzu. Wśród nich znaleźli się kluczowi przedstawiciele branży morskiej.
30.11.2023

W Świnoujściu powstanie nowoczesny agroterminal

W Porcie Szczecin-Świnoujście podpisano list intencyjny na powstanie drugiego agroportu w Polsce. Podpisanie odbyło się w czwartek z udziałem przedstawicieli Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Rolno-Spożywczej Spółki Inwestycyjnej (utworzonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa). W wydarzeniu wziął również udział minister Marek Gróbarczyk.
13.10.2023

Młodzi strażacy zapoznali się z działalnością portowej straży pożarnej

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście posiada swoją Portową Straż Pożarną, która dba o bezpieczeństwo, a także jest przygotowane do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem. W ten sposób zapewnia, że w razie niebezpieczeństwa pomoc jest dostępna natychmiast. Ponadto strażacy stale się szkolą i przekazują swoją wiedzę dalej.
25.09.2023

Port Szczecin bogatszy o nowe nabrzeża

W porcie Szczecin w Kanale Dębickim powstają dwa nowe nabrzeża – Norweskie i Duńskie (I Etap). Z kolei istniejące Czeskie i Słowackie przechodzą gruntowną modernizację. Poszerzany i pogłębiany jest także sam Kanał Dębicki. Wszystko to w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Celem tych działań jest podwojenie ilości obsługiwanych ładunków oraz poprawa jakości ich obsługi.
19.09.2023

Zakończono przygotowywanie obszaru pod terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu

Przygotowanie terenu, na którym powstanie terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych wkracza w końcową fazę. Już wkrótce rozpocznie się jego budowa.
08.08.2023

Pierwsze pół roku porty Szczecin i Świnoujście zamykają na plusie

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumowuje wyniki przeładunków za pierwsze pół roku. Te są o blisko trzy i pół proc. lepsze aniżeli w analogicznym czasie ub. roku. Operatorzy portowi w okresie styczeń-czerwiec br. obsłużyli prawie 18,1 mln ton ładunków.
13.07.2023

Rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu na zaawansowanym etapie

Port w Świnoujściu przechodzi obecnie wielkie zmiany poprzez rozbudowę. Do 2029 roku ma stać się poważną konkurencją dla portu w Hamburgu. Koszt programu szacowany jest na 10,3 mld złotych. Na terenie świnoujskiego gazoportu wybudowane zostanie nowe nabrzeże statkowe wraz estakadą prowadzącą do trzeciego zbiornika magazynowego LNG. Inwestycja ta umożliwi cumowanie, postój, załadunek i rozładunek mniejszych zbiornikowców LNG.
11.04.2023

Do Portu Szczecin mogą wpływać statki z coraz większym zanurzeniem

Pierwszy raz w historii Portu Szczecin pływał po nim statek z zanurzeniem 9,74 metrów. Do tej pory największym dozwolonym zanurzeniem było 9,15 metrów. Dowodzi to zdolności przyjmowania coraz większych jednostek przez infrastrukturę portową.
16.03.2023

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA (ZMPSiŚ SA), otrzymał drugi rok z rzędu wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W tej kategorii spośród 19 nominowanych spółka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Przedsiębiorca Pomorza Zachodniego Roku 2021 organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie zrzeszającą przedsiębiorców Pomorza Zachodniego. W imieniu ZMPSiŚ SA nagrodę odebrał Daniel Stachiewicz, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych.
17.12.2021

Ruszyła rejestracja na 8. Międzynarodowy Kongres Morski

Organizatorzy 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się 14-15 września w Szczecinie, uruchomili możliwość rejestracji na wydarzenie.
02.08.2021

Siedziba ZMPSiŚ SA remontowana

Trwa remont elewacji i dachu budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie. Północna część budynku jest już prawie gotowa i wspaniale widać, jak prace przywróciły jej dawny blask.
12.11.2020

Pokaz supernowoczesnej drabiny strażackiej w porcie [wideo]

Na parkingu przed siedzibą Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odbyła się prezentacja drabiny obrotowej Magirus M 42 L-AS zabudowanej na podwoziu Iveco Eurocargo.
09.09.2020

Prezes portów Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030

Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030, który odbędzie się 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Link do rejestracji online: https://kongrespolskieporty2030.gospodarkamorska.pl/rejestracja
15.04.2024

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji. Od czwartku na Pomorzu przebywają uczestnicy wizyty studyjnej z tych krajów, którzy poznają korzyści, warunki i wyzwania wynikające ze współpracy z partnerami w Polsce. Pierwszy dzień poświęcony był Portowi Gdynia oraz portom: Szczecin i Świnoujście.
08.06.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.