• <

Wynik wyszukiwania - "Kanał La Manche" - Wiadomości

Brytyjska Partia Pracy utworzy nową formację do walki z nielegalną imigracją

Przyszły rząd Partii Pracy utworzy nową specjalną jednostkę do walki z nielegalną imigracją, która będzie miała uprawnienia takie jak oddziały antyterrorystyczne, za to nie będzie kontynuował programu deportacji do Rwandy - zapowiedział w piątek jej lider Keir Starmer.
10.05.2024

Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Konieczne jest bezwzględne zwalczanie gangów organizujących przewóz nielegalnych imigrantów - powiedział we wtorek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, komentując tragiczny wypadek na kanale La Manche, w którym zginęło co najmniej pięć osób.
24.04.2024

Co najmniej pięciu migrantów zginęło, próbując przepłynąć kanał La Manche

Co najmniej pięcioro migrantów, w tym dziewczynka, zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek podczas próby dostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przepełnioną łodzią - podały lokalne władze.
23.04.2024

Wśród imigrantów docierających przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii dominują przybysze z Wietnamu

Wietnamczycy stali się w tym roku największą grupą narodowościową nielegalnych imigrantów przedostających się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - podał we wtorek dziennik "Daily Telegraph".
16.04.2024

Do Wielkiej Brytanii przypłynęli pierwsi w tym roku nielegalni imigranci - po 27 dniach przerwy

Pierwsi od początku tego roku nielegalni imigranci przedostali się w sobotę rano do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Tym samym skończył się najdłuższy od ponad pięciu lat, trwający 27 kolejnych dni okres, w którym nie zarejestrowano ani jednej łodzi z migrantami.
13.01.2024

Do Wielkiej Brytanii od 25 dni nie przypłynęła żadna łódź z nielegalnymi imigrantami - to najdłuższy okres od 2020 roku

Przez ostatnie 25 dni do Wielkiej Brytanii nie przypłynęła przez kanał La Manche ani jedna łódź z nielegalnymi imigrantami, co jest najdłuższym takim okresem od przełomu lutego i marca 2020 roku - wynika z opublikowanych w czwartek danych ministerstwa spraw wewnętrznych.
11.01.2024

Wielka Brytania. Zakłócenia w transporcie z powodu przechodzącego orkanu Pia

Przechodzący w czwartek przez Wyspy Brytyjskie orkan Pia powoduje poważne zakłócenia w transporcie lotniczym, kolejowym i drogowym. Odwołano m.in. kilkadziesiąt lotów na trasach krajowych i europejskich.
21.12.2023

Napływ nielegalnych imigrantów przez kanał La Manche potrwa co najmniej do 2030 roku

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych przeznaczyło co najmniej 700 mln funtów na zarządzanie napływem migrantów przez kanał La Manche do 2030 roku - wynika z informacji o zamówieniach publicznych, które opisuje w poniedziałek stacja BBC.
11.12.2023

Royal Navy obserwuje rosyjski okręt, który pojawił się w pobliżu brytyjskiego wybrzeża

Siły morskie Wielkiej Brytanii śledzą okręty Federacji Rosyjskiej, które przechodzą przez kanał La Manche. Teraz "eskortowały" fregatę pro. 11356R Admirał Grigorowicz (494), której działania są pilnie obserwowane przez państwa NATO.
14.11.2023

Wielka Brytania ma problem z migrantami pokonującymi kanał la Manche. "Bez deportacji do Rwandy nie da się zatrzymać nielegalnej imigracji"

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) uważa, że problemu nielegalnych imigrantów przeprawiających się przez kanał La Manche nie da się rozwiązać bez programu ich deportacji do Rwandy lub innego bezpiecznego kraju, podaje w środę dziennik "Daily Telegraph".
13.09.2023

Brytyjska fregata śledzi ruchy dwóch rosyjskich okrętów na Morzu Północnym

Służby prasowe Royal Navy poinformowały, że fregata Typ 23 HMS Portland śledzi ruchy poruszającej się w pobliżu wód brytyjskich rosyjskiej okrętowej grupy zadaniowej złożonej z fregaty proj. 22350 Admirał Kasatonow oraz towarzyszącego jej tankowca proj. 23130 Akademik Paszyn.
13.03.2023

Niesprawny kontenerowiec odholowany z kanału La Manche

Francuskie władze donoszą o udanej akcji ratowniczej polegającej na transporcie uszkodzonego kontenerowca do portu, co określają jako „misterną operację”. Prefekt morski kanału La Manche zdecydował, że statek musi zostać odholowany do portu z powodu trudnych warunków pogodowych, przez które dryfował pomimo opuszczenia kotwic.
28.12.2022

Brytyjczycy chcą jak najszybciej odesłać nielegalnych imigrantów

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman oświadczyła w poniedziałek, że chce jak najszybciej doprowadzić do implementacji umowy z Rwandą o deportacji tam nielegalnych imigrantów. Podkreśliła, że wysyłania do Rwandy nie należy uważać za karę.
20.12.2022

Niszczyciel uratował jacht

Brytyjski niszczyciel HMS Diamond uratował załogę niewielkiego jachtu na kanale La Manche.
14.11.2022

Rekordowa liczba migrantów przybyła w ubiegłym roku przez kanał La Manche

Do Wielkiej Brytanii w 2021 roku przybyła przez kanał La Manche rekordowa liczba migrantów: co najmniej 28 300 osób, czyli trzy razy więcej niż w roku poprzednim - wynika z danych brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych, które przytacza we wtorek Associated Press.
04.01.2022

Johnson i Macron: musimy powstrzymać gangi przerzucające ludzi przez kanał La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson i prezydent Francji Emmanuel Macron zgodzili się co do pilnej potrzeby powstrzymania gangów zajmujących się przerzucaniem ludzi przez kanał La Manche - przekazało w środę wieczorem biuro Johnsona.
25.11.2021

Znów rekordowa liczba nielegalnych imigrantów w kanale La Manche - 853

Co najmniej 853 nielegalnych imigrantów na 25 łodziach przedostało się w środę do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Oznacza to kolejny, piąty w tym roku, dobowy rekord.
05.11.2021

W. Brytania: Zniewagi wobec ratowników morskich pomagających nielegalnym imigrantom

Załogi łodzi ratunkowych, które pomagają wyciągać z wód kanału La Manche nielegalnych imigrantów, robią to z pobudek humanitarnych i nie zasługują na zniewagi - powiedział w środę Mark Dowie, szef brytyjskiej organizacji pozarządowej zajmującej się ratownictwem wodnym, RNLI.
28.07.2021

Francja: Uratowano 65 migrantów próbujących dopłynąć do Wielkiej Brytanii

Francuskie służby uratowały w niedzielę na kanale La Manche 65 migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii - poinformowała prefektura morska kanału La Manche i Morza Północnego. Migrantów podjęto z dwóch prowizorycznych łodzi.
19.07.2021

Dwie łodzie patrolowe popłyną na Jersey w związku z groźbami Francji

Brytyjska marynarka wyśle dwie łodzie patrolowe na wyspę Jersey - dependencję Korony Brytyjskiej na kanale La Manche - jako "środek zapobiegawczy" w związku z groźbami Francji, że odetnie ona dostawy prądu lub zablokuje główny port wyspy - podano w środę wieczorem.
06.05.2021

W. Brytania: Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej, piloci zdołali się katapultować

Odrzutowiec Hawk T1 należący do brytyjskiej marynarki wojennej rozbił się w czwartek w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Obaj członkowie załogi zdołali się katapultować i odnieśli tylko drobne obrażenia.
25.03.2021

Pływaczka Bednarek: kanał La Manche jak Mount Everest

Pokonanie wpław kanału La Manche z angielskiego Dover do brzegów Francji to kolejny cel, który w 2021 roku zmierza zrealizować specjalistka od pływania na wodach otwartych Aleksandra Bednarek. "To Mount Everest w świecie pływania na otwartym akwenie" - przyznała 22-letnia łodzianka.
25.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.