• <

Wynik wyszukiwania - " Niemcy" - Wiadomości

Niemiecki generał: Morze Bałtyckie stało się morzem wewnętrznym NATO

Węgierski parlament zagłosował w poniedziałek za przyjęciem wniosku Sztokholmu o członkostwo w NATO. Wraz z przystąpieniem Finlandii i Szwecji do NATO Morze Bałtyckie stało się wewnętrznym morzem NATO - zauważył były dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO gen. Egon Ramms.
27.02.2024

Przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku

74-letni mężczyzna przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku; zakaził się niebezpieczną bakterią - poinformował urząd zdrowia i spraw społecznych (LAGuS) kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech.
21.09.2023

Żaryn: niemieckie media atakują rozbudowę portu w Świnoujściu

Kolejny raz niemieckie media podejmują wspólne i spójne działania informacyjne wymierzone w polski projekt inwestycyjny. Tym razem presja dotyczy Świnoujścia i ma prowadzić do porzucenia przez RP budowy portu kontenerowego - napisał w mediach społecznościowych pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.
29.08.2023

Francja od czwartku po raz pierwszy w historii zaczęła dostarczać gaz bezpośrednio do Niemiec

Pierwsze dostawy gazu z Francji bezpośrednio do Niemiec rozpoczęły się w czwartek i mają osiągnąć wartość 31 gigawatogodzin (GW/h) dziennie, co jest częścią polityki solidarności europejskiej – poinformowały francuskie sieci przesyłu gazu GRTgaz.
13.10.2022

PERN: dostawy ropy do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych

Dostawy ropy naftowej do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych po rozszczelnieniu jednej z dwóch nitek rurociągu "Przyjaźń" - poinformował PERN. Zapewniono, że rafinerie w Polsce otrzymują surowiec zgodnie z planem, a sytuacja nie ma wpływu na dostęp do paliw dla kierowców.
12.10.2022

Niemcy. "Spiegel": uszkodzenia NS 1 i 2 mogą być większe, niż dotąd zakładano

Niemieccy operatorzy gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 zakładają, że mogły one zostać rozszczelnione i uszkodzone na dłuższym odcinku, niż początkowo uważano; spadek ciśnienia w rurach nastąpił w sposób bardzo gwałtowny – wynika z informacji portalu dziennika „Spiegel”. Sejsmografy na wyspie Bornholm odnotowały w poniedziałek dwa poważne wstrząsy.
27.09.2022

Niemieckie media: Baltic Pipe to 900 kilometrów niezależności dla Polski

Baltic Pipe to znacznie więcej niż tylko nowy projekt infrastrukturalny dla Polski. 900 kilometrów rury, w tym jedna trzecia na dnie Bałtyku, to dla Polski 900 kilometrów niezależności - ocenia we wtorek portal niemieckiej telewizji ARD.
27.09.2022

Niemcy. Prasa o wizycie kanclerza Scholza w krajach Zatoki Perskiej: pragmatyzm zamiast wartości

Kanclerz Olaf Scholz wrócił w niedzielę z dwudniowej podróży do krajów Zatoki Perskiej - Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru, gdzie zabiegał o dostawy gazu. "Polityka zagraniczna oparta na wartościach ustąpiła miejsca namacalnemu pragmatyzmowi" - zauważa niemiecka prasa.
26.09.2022

Niemcy będą inwestować w porty energetyczne. Na celowniku Rostock i Lubmin

Władze Niemiec zaprezentowały pakiet rozwiązań wspierających tereny rafineryjne i portowe inwestycjami mającymi na celu przygotowanie ich do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Działania zakładają cel utrzymania i rozwoju rafinerii PCK Schwedt i rafinerii Leuna (Saksonia-Anhalt) oraz rozwój portów energetycznych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Mowa o Rostocku i Lubminie.
26.09.2022

Niemiecki gazowy gigant Uniper znacjonalizowany przez rząd

W wyniku wstrzymania dostaw gazu z Rosji, rząd Niemiec staje się większościowym udziałowcem największego niemieckiego importera gazu ziemnego – firmy Uniper. Umowa zakłada, że rząd Niemiec będzie posiadał ok. 99 proc. udziałów w Uniperze, który tym samym zostanie znacjonalizowany – poinformowało w środę w Berlinie niemieckie Ministerstwo Gospodarki.
21.09.2022

Projekt terminala kontenerowego w Świnoujściu. Gróbarczyk: strona niemiecka próbuje, poprzez ograniczenie takich inwestycji, wzmacniać swój biznes

Projekt terminala kontenerowego w Świnoujściu ma podstawy ekonomiczne i odpowiada zapotrzebowaniem rynku - powiedział we wtorek w Studiu PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Ocenił, że Niemcy, poprzez ograniczenie takich inwestycji, próbują wzmacniać swój biznes.
20.09.2022

Niemcy. Reuters: złożono zamówienia na gaz z Rosji, choć surowiec nadal nie płynie przez Nord Stream 1

Niemieccy nabywcy zarezerwowali na krótko w poniedziałek przepustowość do odbioru rosyjskiego gazu przez Nord Stream 1, po raz pierwszy od zamknięcia tego gazociągu trzy tygodnie temu. Niemiecki operator sieci Gascade zapewnił jednak, że gaz nie płynie, a przepustowość Nord Stream 1 wynosi zero - podała agencja Reutera.
19.09.2022

Brandenburgia zapowiada zweryfikowanie systemów ostrzegania po masowym śnięciu ryb w Odrze

Rząd Brandenburgii zapowiedział konsekwencje w zakresie ochrony polsko-niemieckiej rzeki granicznej po śnięciu ryb w Odrze. "Będziemy musieli na podstawie doświadczeń zweryfikować i dostosować plany ostrzegania i alarmowania na poziomie krajowym i międzynarodowym" - powiedział w Poczdamie minister środowiska Axel Vogel.
16.09.2022

Porty w Niemczech i Belgii łączą siły w zakresie projektów wodorowych

Przedstawiciele największego na świecie portu śródlądowego – duisport w Niemczech – oraz belgijskiego portu Antwerpia-Brugia nawiązali długoterminowe partnerstwo. Współpraca będzie dotyczyła transformacji energetycznej oraz infrastruktury morskiej i lądowej. Oba porty dążą do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 toku.
13.09.2022

„Bild”: ministrów energii krajów UE dziwi niemiecka polityka zamykania elektrowni jądrowych

Dla Roberta Habecka (Zieloni) piątkowe spotkanie w Brukseli w gronie ministrów energii krajów UE może okazać się trudne. Jest bowiem dla nich niezrozumiałe, dlaczego Niemcy zamykają swoje ostatnie elektrownie jądrowe właśnie teraz, w środku rosnącego kryzysu elektroenergetycznego, kiedy każda megawatogodzina jest niezwykle cenna i potrzebna – pisze w piątek portal dziennika „Bild”.
09.09.2022

Dania i Niemcy będą wspólnie rozwijać infrastrukturę wodorową

Duński operator systemu przesyłowego Energinet oraz holenderska spółka Gasunie zacieśniają współpracę w zakresie rozwoju infrastruktury wodorowej. Inwestorzy wskazują, że w Danii już teraz odczuwa się duże zainteresowanie rynku możliwością zaopatrywania niemieckich klientów w ekologiczny wodór produkowany w Danii. Do tego będzie potrzebna infrastruktura przesyłowa.
06.09.2022

Niemcy. Wicekanclerz Habeck ostrzega przed ustępstwami wobec Putina ws. Nord Stream 2

Wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec Robert Habeck w niedzielę w Berlinie ostrzegł przed uruchomieniem gazociągu Nord Stream 2 - podał portal dziennika "Bild". Według polityka uruchomienie niemiecko-rosyjskiego projektu byłoby pośrednim przyznaniem racji prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.
21.08.2022

Niemcy. Minister środowiska: z Odry po naszej stronie wydobyto ok. 36 ton śniętych ryb

Ministerstwo środowiska Niemiec poinformowało w środę, że w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze do tej pory po niemieckiej stronie znaleziono blisko 36 ton śniętych ryb.
17.08.2022

Nowa morska farma wiatrowa w Niemczech połączy produkcję energii i wodoru

Nordsee Two, niemiecki projekt morskiej farmy wiatrowej, którego właścicielami są spółki RWE (51 proc.) i Northland Power (49 proc.), ma uwzględniać instalację elektrolizera. Projekt ma na celu sprawdzenie ekonomicznej opłacalności produkcji zielonego wodoru na obszarze morskich farm wiatrowych.
28.07.2022

Francja. Paryż może dostarczyć Niemcom część swojego gazu, jeśli będzie to konieczne

Francja może zapewnić Niemcom 20 terawatogodzin gazu lub pokryć 2 proc. niemieckiego zużycia w miesiącach zimowych, jeśli będzie to potrzebne - poinformowali w środę przedstawiciele francuskiego ministerstwa energii, cytowani przez agencję Reutera.
27.07.2022

Niemcy. Rząd: ograniczenie przesyłu gazu przez Nord Stream to gra Rosji, a nie problemy techniczne

Nie ma przyczyn technicznych, które uzasadniałyby zmniejszenie przesyłu gazu z Rosji przez rurociąg Nord Stream; ograniczenia w transporcie to gra Rosji, ale nie mamy zamiaru się jej poddać - przekazała w środę zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Christiane Hoffmann.
27.07.2022

Niemcy nie pozwolą na uruchomienie Nord Stream 2?

Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck przestrzegł przed traktowaniem wznowienia dostaw gazu przez Nord Stream 1 jako oznaki wiarygodności Rosji. Nie po raz pierwszy Władimir Putin próbuje wykorzystać gaz do strategicznego dzielenia Niemiec i Europy – powiedział przedstawiciel rządu w Berlinie, wykluczając zarazem możliwość udzielenia zgody na uruchomienie gazociągu Nord Stream 2.
22.07.2022

Wznowiono dostawy gazu z Rosji do Niemiec gazociągiem Nord Stream 1

W czwartek wznowiono dostawy gazu z Rosji do Niemiec gazociągiem Nord Stream 1 po trwających 10 dni pracach konserwacyjnych - powiadomiły agencje za operatorem rurociągu, spółką Nord Stream AG. Aktualnie wykorzystywane jest około 30 proc. przepustowości tego połączenia - podała niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych, powołując się na komunikat Gazpromu.
21.07.2022

Niemcy. Polityk SPD: odcięcie dostaw gazu poprzez Nord Stream 1 uderzyłoby w nas mocniej niż w Putina

Trwałe odcięcie dostaw gazu rurociągiem Nord Stream 1 uderzyłoby w Niemcy o wiele bardziej niż w przywódcę Rosji Władimira Putina – ocenił we wtorek sekretarz generalny współrządzącej w Niemczech socjaldemokratycznej partii SPD Kevin Kuehnert w wypowiedzi dla stacji Deutschlandfunk.
20.07.2022

Cztery scenariusze przyszłości NS1, najbardziej prawdopodobny to wstrzymanie dostaw gazu

Na czwartek 21 lipca planowane jest zakończenie 10-dniowych prac konserwacyjnych rurociągu Nord Stream 1 (NS1). Po tym terminie możliwe są cztery różne scenariusze wydarzeń, jednak większość ekspertów spodziewa się, że rosyjski Gazprom może nie wznowić dostaw gazu do Niemiec – pisze we wtorek portal dziennika „Handelsblatt” (HB).
19.07.2022

Niemcy. Szef CSU: zagrożenie brakiem energii to odpowiedzialność rządu

Premier Bawarii Markus Soeder (CSU) wyraził w niedzielę zaniepokojenie, że w całych Niemczech wkrótce może zabraknie gazu, a tym samym energii elektrycznej. W jego opinii winny zaistniałej sytuacji jest rząd federalny, który nie przygotował się odpowiednio i prowadzi złą politykę energetyczną.
10.07.2022

Holenderski rząd: będą wspólne z Niemcami poszukiwania złóż gazowych na Morzu Północnym

Holenderski rząd: będą wspólne z Niemcami poszukiwania złóż gazowych na Morzu Północnym
01.06.2022

Wizyta okrętów wojennych NATO w Helsinkach

W ten weekend w porcie w Helsinkach cumują cztery okręty wojenne NATO z USA, Francji i Niemiec, m.in. 190-metrowy okręt desantowy i niszczyciel. „To mocny polityczny sygnał, także dla Rosji, że nasi partnerzy są z nami na poważnie” – oświadczył w sobotę szef parlamentarnej komisji obrony Petteri Orpo.
28.05.2022

Niemcy. Embargo na rosyjską ropę "w zasięgu ręki"?

Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck w wywiadzie udzielonym w poniedziałek wieczorem dla niemieckiej telewizji publicznej stwierdził , że embargo na rosyjską ropę naftową jest "w zasięgu ręki".
24.05.2022

Czy z Naftoportu popłynie ropa do Niemiec? Moskwa: polsko-niemiecki model biznesowy niemożliwy, bez wycofania Rosjan z rafinerii Schwedt

Wycofanie rosyjskiego udziału z rafinerii Schwedt jest podstawowym warunkiem Polski w pomocy dot. zwiększenia niezależności Niemiec od rosyjskiej ropy - podkreśliła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że bez tego, żaden model biznesowy w tej sprawie nie jest możliwy.
13.05.2022

Niemieckie magazyny gazu są zapełnione w 34 procentach

Magazyny gazu w Niemczech powoli znów się zapełniają. Według danych ministerstwa gospodarki są one zapełnione w 34,32 procentach, a tendencja jest wzrostowa - informuje w niedzielę telewizja ARD.
01.05.2022

Gazprom niespodziewanie rezygnuje z niemieckiej spółki zależnej

Nowy, zaskakujący krok Rosji: państwowa spółka Gazprom oddziela się od swojej niemieckiej spółki zależnej Gazprom Germania. Jakie konsekwencje będzie to miało dla dostaw gazu w Niemczech, pozostaje otwarte. Według Federalnej agencji ds. sieci, dostawy gazu w RFN były w piątek stabilne - pisze agencja dpa.
01.04.2022

Niemcy. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: poparcie dla Nord Stream 2 było błędem

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) Manuela Schwesig po raz pierwszy określiła poparcie dla budowy gazociągu Nord Stream 2 i powołanie fundacji ochrony klimatu MV jako błędy - informuje w środę portal stacji NDR.
30.03.2022

Czy w obliczu wojny na Ukrainie i sankcji Niemcy opóźnią odejście od atomu?

Możliwe, że wojna na Ukrainie oraz międzynarodowe sankcje spowodują, że Niemcy opóźnią odejście od energetyki jądrowej. Niemiecki minister ds. energii i ochrony klimatu Robert Habeck wskazał, że rząd nie wyklucza możliwości utrzymania elektrowni jądrowych przy pracy przez dłuższy czas, niż pierwotnie wskazywano.
06.03.2022

Bundeswehra wysyła samoloty bojowe i patrolowe w rejon Morza Bałtyckiego

Niemcy w ramach działań NATO wysyłają samoloty bojowe Tornado i samoloty patrolowe na obszar Morza Bałtyckiego, informuje w poniedziałek Agencja Reutera.
28.02.2022

USA. Źródło: administracja przekazała kongresmenom, że Niemcy zgodziły się zatrzymać NS2 w razie rosyjskiej inwazji

Przedstawiciele administracji prezydenta Joe Bidena przekazali kongresmenom, że nowe władze Niemiec zapewniły, iż zatrzymają gazociąg Nord Stream 2 w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę - powiedziało PAP źródło w Kongresie USA. Jednocześnie projekt nowych amerykańskich sankcji zniknął z nowej wersji projektu budżetu obronnego.
07.12.2021

USA. Axios: Niemcy starają się odwieść Kongres od nowych sankcji na Nord Stream 2

Niemcy starają się przekonać kongresmenów USA, by nie nakładali nowych sankcji przeciwko Nord Stream 2 - podaje w niedzielę portal Axios, publikując nieoficjalny dokument ambasady Niemiec w USA. Placówka argumentuje w nim m.in., że sankcje będą "zwycięstwem dla Putina", i prezentuje ewentualny zakres działań przeciwko Rosji.
28.11.2021

Niemcy chcą przyśpieszyć realizację projektów offshore wind – pomoże Wind Power Booster

Niemiecki operator Tennet w ramach koncepcji "Wind Power Booster" proponuje kilka działań, które umożliwią włączenie do sieci energetycznej 6 GW mocy zainstalowanej w morskich instalacjach wiatrowych w 2032 roku, a nie w 2035, czyli trzy lata wcześniej niż przewidywał to plan rozwoju sieci.
02.11.2021

Czy Nord Stream 2 docelowo osłabi UE?

Gazociąg Nord Stream 2 łączący Rosję z Niemcami po dnie Bałtyku to projekt polityczny, który docelowo wpłynie na osłabienie Unii Europejskiej, twierdzi we wtorek hiszpański dziennik online “El Independiente”.
12.10.2021

Blinken zapewnia Francję o dalszej współpracy w regionie Indo-Pacyfiku. Francuzi niezadowoleni?

Francja jest naszym "istotnym partnerem" w regionie Indo-Pacyfiku i będziemy kontynuowali współpracę z Paryżem w tym zakresie - zapewnił w czwartek amerykański sekretarz stanu Antony Blinken, nawiązując do ogłoszonego przez USA trójstronnego paktu z Wielką Brytanią i Australią.
16.09.2021

Chiny nie chcą wizyty niemieckiego okrętu wojennego "Bayern"

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmieniło zdanie i nie chce wizyty niemieckiego okrętu „Bayern” w chińskim porcie. Do tej pory Pekin nie skomentował oficjalnie sprawy – informuje w środę "Der Spiegel".
15.09.2021

Ministrowie spraw zagranicznych G7: Mercer Street zaatakowali Irańczycy

Ministrowie spraw zagranicznych państw G7 oświadczyli, że dowody wskazują na to, że to Iran w zeszłym tygodniu zaatakował przy pomocy dronów tankowiec Mercer Street.
06.08.2021

Przydacz: porozumienie USA i Niemiec ws. NS2 to porażka jedności europejskiej

Porozumienie Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie Nord Stream 2 to przede wszystkim porażka jedności europejskiej, to porażka Niemiec, które odpowiadają za decyzję o budowie gazociągu, decyzją rozbijają spójność europejską - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
23.07.2021

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: ukończenie Nord Stream 2 leży w interesie Niemiec

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig napomina kandydatkę na kanclerza z ramienia partii Zielonych za jej krytyczną wypowiedź w sprawie porozumienia z USA o NS2. Podkreśla, że ukończenie gazociągu "leży również w interesie Niemiec".
23.07.2021

Błaszczak o porozumieniu ws. NS2: bardzo złe, obniża bezpieczeństwo w naszej części Europy

Amerykańsko-niemieckie porozumienie ws. Nord Steram 2 z pewnością jest "bardzo złe", bo obniża bezpieczeństwo w naszej części Europy, a szczególnie jest to wymierzone w Ukrainę - podkreślił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.
23.07.2021

Grabarczyk (KO) o porozumieniu ws. Nord Stream 2: efekt polityki zagranicznej PiS

Amerykańsko-niemieckie porozumienie ws. Nord Stream 2 to efekt błędnej polityki zagranicznej PiS - uważa poseł KO Cezary Grabarczyk. To jest absolutna kapitulacja i oczywiście pogorszenie pozycji Polski, gdy chodzi o zasilanie w surowce energetyczne - ocenił b. minister infrastruktury.
22.07.2021

Komentatorzy o porozumieniu ws. NS2: nowy pakt Ribbentrop-Mołotow; zwiększa apetyt Rosji

Porozumienie między USA i Niemcami w sprawie gazociągu Nord Stream 2 to współczesny pakt Ribbentrop-Mołotow - ocenia ukraińska dziennikarka i była deputowana Hanna Hopko. Niemcy i USA powinny uświadomić sobie, na ile zwiększają apetyt Rosji - uważa doradczyni ministra energetyki Ołena Zerkal.
22.07.2021

Lewica: porozumienie USA i Niemiec ws. Nord Stream 2 to klęska polskiej dyplomacji

Porozumienie USA i Niemiec ws. zakończenia sporu dotyczącego gazociągu Nord Stream 2 to oczywista klęska polskiej dyplomacji i to jest fatalna wiadomość dla Polski; Stany Zjednoczone dogadują się z Niemcami z pominięciem w ogóle naszego głosu - mówił w czwartek poseł Lewicy Maciej Konieczny.
22.07.2021

Ukraina. Szef MSZ: mamy wiele pytań co do porozumienia ws. Nord Stream 2

Mamy wiele pytań co do tego, jak amerykańsko-niemieckie porozumienie ws. Nord Stream 2 może zmniejszyć ryzyko dla bezpieczeństwa związane z uruchomieniem tego gazociągu - powiedział w czwartek szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Będziemy o tym rozmawiać z USA i Niemcami - dodał.
22.07.2021

Niemcy. Partia Zielonych przeciwna polskim planom regulacji Odry

Zieloni chcą powstrzymać polskie plany regulacji Odry – pisze w poniedziałek dziennik „Die Welt”. „Promowana przez Polskę rozbudowa Odry doprowadzi do nieuzasadnionego negatywnego wpływu na rolnictwo, klimat i bilans wodny” – powiedział szef Zielonych Michael Kellner, cytowany przez niemiecki dziennik.
19.07.2021

Komisja Izby Reprezentantów przyjęła poprawkę unieważniającą zwolnienie NS2 z sankcji

Komisja ds. środków budżetowych Izby Reprezentantów jednogłośnie przyjęła w czwartek poprawkę do ustawy o pomocy zagranicznej, która ma na celu odwrócić decyzję Departamentu Stanu o odstąpieniu od sankcji przeciwko firmie Nord Stream 2 AG i jej szefowi.
04.07.2021

USA. Departament Stanu: Nie ma wyznaczonej daty porozumienia z Niemcami ws. Nord Stream 2

Rzeczniczka amerykańskiego resortu dyplomacji Jalina Porter powiedziała PAP w czwartek, że USA nie wyznaczyły horyzontu czasowego dla rozmów z Niemcami ws. gazociągu Nord Stream 2. Wcześniej szef MSZ Niemiec przewidywał, że porozumienie zostanie osiągnięte do sierpnia.
24.06.2021

USA. Departament Stanu: sankcje to tylko jedno z narzędzi ws. Nord Stream 2

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział w środę, że sankcje są tylko jednym z narzędzi, by zapewnić, że gazociąg Nord Stream 2 nie będzie wykorzystywany przez Moskwę jako "broń geopolityczna". Innym narzędziem jest dyplomacja - dodał.
09.06.2021

USA. Blinken: Pracujemy z Niemcami, by ograniczyć negatywne skutki Nord Stream 2

Szef dyplomacji USA Antony Blinken stwierdził we wtorek w Senacie, że Stany Zjednoczone nie miały szans na zatrzymanie konstrukcji gazociągu Nord Stream 2. Dodał, że wspólnie z Niemcami pracuje nad ograniczeniem negatywnych skutków gazociągu.
08.06.2021

Niemcy. Merkel spodziewa się dalszych rozmów z USA ws. Nord Stream 2

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek, że na pewno dojdzie do kolejnych rozmów z rządem USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. USA ogłosiły niedawno, że nie nałożą sankcji na firmę nadzorującą budowę łączącego Rosję i Niemcy rurociągu.
25.05.2021

Sankcje na rosyjską służbę ratownictwa morskiego, trzy firmy i 13 statków w związku z NS2

USA wprowadziły sankcje przeciwko rosyjskiej służbie ratownictwa morskiego, trzem przedsiębiorstwom i 13 statkom uczestniczącym w budowie gazociągu Nord Stream 2 - poinformowano na stronie amerykańskiego ministerstwa finansów (skarbu).
22.05.2021

USA odstąpią od sankcji na firmę budującą Nord Stream 2 "ze względu na bezpieczeństwo narodowe"

Departament Stanu powiadomił w raporcie dla Kongresu, że nie nałoży sankcji na firmę nadzorującą budowę rurociągu z Rosji do Niemiec Nord Stream 2. Motywował to względami bezpieczeństwa narodowego. Decyzja wzbudziła krytykę amerykańskich ustawodawców.
21.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.