• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Wybrano nowy Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego

13.09.2020 16:17 Źródło: PoZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wybrano nowy Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego

Partnerzy portalu

Wybrano nowy Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego - GospodarkaMorska.pl
fot. Tadeusz Lademann

W niedzielę 13 września 2020 roku wybrano władze Pomorskiego Związku Żeglarskiego na kadencję 2020-2024. Bogusław Witkowski ponownie został wybrany prezesem.

Dopiero w trzecim terminie udało się przeprowadzić w tym roku Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wcześniej na przeszkodzie stanęła epidemia wirusa Covid-19, przez którą pomorskim żeglarzom nie udało się zebrać 15 marca, ani 14 czerwca. W niedzielę 13 września przedstawiciele ponad 3000 żeglarzy zrzeszonych w pomorskich klubach spotkało się w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, żeby wybrać nowe władze PoZŻ na kadencję 2020-2024.

W Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczym wzięło udział 34 delegatów, a obrady poprowadził Krzysztof Pestka, komandor Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. W pierwszej części obrad prezes PoZŻ Bogusław Witkowski podsumował działalność Związku w 2019 roku i w całej kadencji 2016-2019. Delegaci bez głosu sprzeciwu udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz zatwierdzili sprawozdania finansowego oraz z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

W drugiej części przedstawiciele klubów żeglarskich z całego Pomorza wybrali nowe władze Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Jednogłośnie, tylko przy głosie wstrzymującym się kandydata, prezesem na kadencję 2020-2024 wybrany został Bogusław Witkowski. To jego trzecia już kadencja prezesa PoZŻ.

– Bardzo się cieszę z otrzymanego zaufania – mówi Bogusław Witkowski. – Na pewno czekająca nas kadencja będzie bardzo ciekawa. Jestem pewien, że z pomorskimi klubami będziemy się dalej rozwijać, nie tylko w zakresie regat i sportu, ale też wychowania morskiego. To ważne, żeby na całym Pomorzu ludzie pamiętali, że leżymy nad Bałtykiem, Zatoką Gdańską i pięknymi kaszubskimi jeziorami.

Wybrano również członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

Do Zarządu weszli: Leopold Naskręt, Hanna Kajeta, Łukasz Trzciński, Jakub Pankowski, Sebastian Wójcikowski, Maciej Polański, Eugeniusz Ginter i Jarosław Kukliński.

Do Komisji Rewizyjnej weszli Janusz Opioła, Zbigniew Tarała i Ryszard Włudzik.

Do Sądu Koleżeńskiego weszli Andrzej Lutomski, Leszek Batko, Ireneusz Góreczny, Marek Stawiszyński i Piotr Mroczek.

Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy był też okazją do uhonorowania zasłużonych żeglarzy. Medalem Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Pomorskiego zostali wyróżnieni: Bogusław Witkowski, Jan Jakubowski, Piotr Mroczek, Piotr Hlavaty, Krzysztof Pestka, Tadeusz Żurek, Władysław Cebula, Roman Paszke, Maciej Sodkiewicz i Janusz Frąckowiak. Honorową odznaką Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego wyróżniono Katarzynę Wrochnę, Lechosława Borkowskiego i Ryszarda Włudzika.

Tekst: Jędrzej Szerle

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.