• <
escort_980x120_gif_2020

Wszystkie statki Costa Cruises wypłyną w rejs w 2022 roku

AK

15.02.2022 19:41 Źródło: Costa Cruises
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wszystkie statki Costa Cruises wypłyną w rejs w 2022 roku

Partnerzy portalu

Wszystkie statki Costa Cruises wypłyną w rejs w 2022 roku - GospodarkaMorska.pl

W nadchodzącym sezonie letnim cała flota włoskiego armatora Costa Cruises wznowi działalność. W rejs po Morzu Śródziemnym wypłyną cztery najbardziej innowacyjne statki, oferując bezpłatne wycieczki na ląd. 

Costa Cruises kontynuuje swój plan stopniowego wznawiania działalności rejsowej w 2022 roku. 5 marca Costa Toscana, gospodarz ostatniej edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, wyruszy w swój pierwszy rejs, dołączając do pływających już po morzach statków. W ciągu lata, w rejs po Morzu Śródziemnym wyruszą wszystkie statki Costa, w tym cztery zwodowane w ostatnich miesiącach – Costa Toscana, Costa Smeralda, Costa Firenze i Costa Venezia. Armator ma nadzieję, że w sezonie letnim uda mu się także przywrócić bezpłatne wycieczki na ląd, korzystając ze stopionego rozluźniania obowiązujących restrykcji. Nie wyklucza przywrócenia takich wycieczek już wcześniej – w nadchodzącym sezonie wiosennym. 

Program rejsów Costa obejmuje ponad 1800 wycieczek, organizowanych od sezonu wiosennego 2022 do zimowego 2022/2023, pozwalając swoim gościom odkryć 179 położonych na całym świecie miejsc w czasie rejsów trwających od 3 do 127 dni. Wszystkie wycieczki będą oferowały nowe innowacyjne formuły, nad którymi firma pracowała w ostatnich miesiącach, w tym atrakcyjną ofertę wycieczek na brzeg oraz wyjątkową ofertę gastronomiczną z udziałem światowej klasy szefów kuchni. 

– Obserwujemy wzrost zainteresowania wakacjami i jestem pewien, że w najbliższych tygodniach ten trend jeszcze wzrośnie – powiedział Roberto Alberti, wiceprezes i dyrektor handlowy Costa Cruises.

– Uważamy, że ta oferta jest najlepszą spośród dotychczasowych propozycji, a wszystko dzięki wyjątkowym doświadczeniom, zarówno na pokładzie, jak i na lądzie. Nasz bogaty program rejsów odpowiada na każdą potrzebę i zawiera kilka nowości, na przykład rejsy do Turcji. Nowe oferty zostały znacznie uatrakcyjnione, pozwalając gościom odkrywać autentyzm odwiedzanych miejsc, również dzięki wydłużonym postojom w niektórych portach. Ponadto, nasi goście będą mogli cieszyć się wakacjami spędzanymi na wyjątkowych statkach najnowszej generacji, łączących zrównoważone innowacje z rozrywką i gościnnością. 

Następnym statkiem, który wypłynie w rejs będzie Costa Favolosa startująca 28 kwietnia po Morzu Śródziemnym z „mini rejsami”. 1 maja Costa Venezia wyruszy w rejs ze Stambułu, prezentując nową i unikalną tygodniową trasę wzdłuż wybrzeży Turcji i Grecji. Costa Smeralda wznowi swoje rejsy 7 maja, oferując tygodniową trasę po zachodniej części Morza Śródziemnego, natomiast 4 czerwca z Bari wypłynie Costa Pacifica w podróż do Grecji i na Maltę. Statek Costa Luminosa zastąpi Costa Pacifica na dwutygodniowych rejsach na Wyspy Kanaryjskie i Azory w kwietniu i maju, a 12 czerwca Costa Fortuna powróci na morza Europy Północnej. 

W sezonie wiosennym powrócą też rejsy pomiędzy Ameryką a Europą. Costa Diadema wyruszy w rejs 5 maja, oferując podróż z Ameryki Południowej do Lizbony, natomiast Costa Fascinosa 1 maja popłynie na Azory (rejs ten jest dedykowany członkom Costa Club). Od 15 kwietnia Costa Deliziosa powróci na Morze Śródziemne, kończąc rejsy na Karaibach, a Costa Firenze, zakończywszy sezon w Dubaju, rozpocznie swój program rejsów po Hiszpanii, Włoszech i Francji, startując 7 kwietnia z Genui. 

W sezonie letnim 2022 siostrzane statki Costa Smeralda i Costa Toscana, napędzane skroplonym gazem ziemnym, oraz Costa Firenze, wypłyną w tygodniowe rejsy po zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Costa Venezia wyruszy ze Stambułu w swoją nową trasę wzdłuż wybrzeży Turcji i Grecji. Costa Pacifica, Costa Deliziosa i Costa Luminosa będą oferować tygodniowe rejsy po wschodniej części Morza Śródziemnego. Cztery statki – Costa Fortuna, Costa Favolosa, Costa Fascinosa i Costa Diadema – będą pływać po morzach Europy Północnej, odwiedzając stolice krajów bałtyckich, norweskie fiordy, Przylądek Północny i Islandię.

Statki Costa pozwolą gościom odkryć najpiękniejsze miejsca na Morzu Śródziemnym i w Europie Północnej w bezpieczny i odpowiedziany sposób, dzięki wdrożonemu Protokołowi Bezpieczeństwa Costa – regulacjom sanitarnym opracowanym przez firmę, lokalne władze i ekspertów. 

– W 2021 roku odnotowaliśmy na naszych statkach ponad 1,5 miliona pasażerów, uzyskując naprawdę rekordowy wynik, biorąc pod uwagę kontekst, w którym działaliśmy. Osiągnęliśmy również niespotykany wcześniej poziom satysfakcji klientów, dzięki wysiłkom i inwestycjom, które wdrażaliśmy od samego początku wznawiania naszej działalności. Jestem przekonany, że powrót do bezpłatnych wycieczek, który planujemy już w nadchodzące lato i który, mamy nadzieję, uda się wdrażać już na wiosnę, będzie dodatkową zachętą do wyboru rejsu Costa – powiedział Roberto Alberti.   

Również program na sezon zimowy 2022/2023 będzie wyjątkowy. Costa Firenze będzie pływać z Dubaju w tygodniowe rejsy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru i Omanu. Costa Venezia, ze startem w Stambule, wypłynie w jedenastodniowe rejsy do Turcji, Izraela i Egiptu, podczas gdy Costa Diadema będzie oferować dwutygodniowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie, zawijając również do Lizbony. Costa Pacifica i Costa Fascinosa odwiedzą najpiękniejsze wyspy Karaibów. Costa Smeralda wypłynie na tygodniowe rejsy po zachodnich wodach Morza Śródziemnego. Costa Toscana, Costa Favolosa i Costa Fortuna będą stacjonować w Ameryce Południowej.

Od przyszłej zimy powrócą także „grand cruises” Costy. Costa Deliziosa wypłynie w rejs dookoła świata, wyruszając 6 stycznia 2023 roku z Wenecji lub 11 stycznia 2023 roku z Savony. W czasie podróży goście odwiedzą Indie, Malediwy, RPA i Namibię, następnie Amerykę Południową oraz Nowy Jork, płynąc wzdłuż wybrzeża Pacyfiku i przez Kanał Panamski. Równie niezwykły będzie też rejs Costa Luminosa, która wypłynie 8 stycznia 2023 roku z Genui i 27 lutego 2023 roku z Buenos Aires, płynąc do Ziemi Ognistej i z powrotem oraz w górę Amazonki do Manaus.

Program azjatyckich rejsów Costa Serena w 2022 roku zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.