• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Wszystkie rejsy pasażerskie na amerykańskich statkach z przypadkami Covid-19

jm

05.01.2022 17:15
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wszystkie rejsy pasażerskie na amerykańskich statkach z przypadkami Covid-19

Partnerzy portalu

Wszystkie rejsy pasażerskie na amerykańskich statkach z przypadkami Covid-19 - GospodarkaMorska.pl

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowało, że na wszystkich amerykańskich wycieczkowcach stwierdzono zakażenia Covid-19.

CDC monitoruje 110 statków wycieczkowych. 97 z nich zgłaszało przypadki Covid-19 na pokładzie w ciągu ostatniego tygodnia. Znalazły się pośród nich wszystkie, które odbywają rejsy pasażerskie. Pozostałe 13 jednostek ma status statków, na których rejsy odbywa jedynie załoga. Są to Carnival Horizon, Carnival Paradise, Carnival Sensation, Ovation of the Seas, Vision of the Seas, Celebrity Eclipse, Celebrity Solstice, Noordam, Crown Princess, Norwegian Sun, Regatta, Seven Seas Navigator i Silver Muse.

Przypadki zdarzają się nawet mimo tego, że zdecydowana większość pasażerów i załogi jest w pełni zaszczepiona. CDC podało także, że większość osób z pozytywnym wynikiem przechodzi zakażenie bezobjawowo lub bardzo lekko.

W poprzednim tygodniu CDC wystosowała zalecenie, by pasażerowie rezygnowali z udziału w rejsów na wycieczkowcach ze względu na nowy wariant koronawirusa – omikron. Kilka statków zmodyfikowało trasy rejsów z powodu zakażeń na pokładzie, ale – jak donoszą raporty – większość jednostek i linii funkcjonuje jak wcześniej w ramach reguł pandemicznych opublikowanych przez CDC.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.