Z centrum Braniewa ewakuowano we wtorek mieszkańców, po tym, jak w rzece znaleziono niewybuch. Saperzy na miejscu podejmują działania, by go wydobyć - podała PAP braniewska policja.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Braniewie kom. Jolanta Sorkowicz, w rzece Pasłęce w centrum Braniewa znaleziono niewybuch. Znalezisko jest pod powierzchnią wody.
Na czas jego wydobycia kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych domów w promieniu 500 metrów zostało ewakuowanych.
Saperzy są już na miejscu, obecnie trwa rozpoznanie. Prawdopodobnie w piątek nastąpi podjęcie niewybuchu z rzeki i wywiezienie go poza miasto - podała policja.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty