• <
mewo_2022

W Japonii zainstalowano pierwszą morską turbinę marki Vestas

19.07.2022 12:32
Strona główna Energetyka Morska, Offshore W Japonii zainstalowano pierwszą morską turbinę marki Vestas

Partnerzy portalu

W Japonii zainstalowano pierwszą morską turbinę marki Vestas - GospodarkaMorska.pl
Fot. Akita Offshore Wind Corporation (AOW)

Japoński inwestor Akita Offshore Wind Corporation poinformował, że 2 lipca rozpoczął w porcie Noshiro instalację pełnowymiarowej morskiej turbiny wiatrowej, wykorzystując platformę SEP (Self-Elevating Platform). 

W planie inwestora jest budowa morskich farm wiatrowych Akita i Noshiro, określanych wspólnie jako projekt Akita Noshiro Offshore Wind Farm. Oczekiwana łączna moc turbin wiatrowych wyniesie 139 MW. Duński lider MHI Vestas dostarczy łącznie 33 turbiny V117-4,2 MW, które zostaną zainstalowane na fundamentach o stałym dnie w obu lokalizacjach. Oczekuje się, że instalacja rozpocznie się w 2022 roku i będzie obejmować maksymalnie 20-letnie umowy serwisowe i konserwacyjne.

Na terenie Akity zostanie zainstalowanych 13 turbin, natomiast na terenie Noshiro 20 turbin. W sumie projekty te będą zaopatrywać w energię elektryczną około 130 tys. gospodarstw domowych. 

MHI Vestas Offshore Wind jest spółką joint venture pomiędzy Vestas Wind Systems A/S (50%) i Mitsubishi Heavy Industries (50%). Firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji, instalacji i serwisie turbin wiatrowych dla branży morskiej energii wiatrowej. 

MHI Vestas Offshore Wind ma głębokie powiązania z Japonią poprzez swoją spółkę macierzystą, Mitsubishi Heavy Industries. Oprócz dostarczania turbin do projektu Akita Noshiro Offshore Wind, MHI Vestas została również wybrana w listopadzie 2019 roku jako preferowany dostawca turbin wiatrowych dla morskiej farmy wiatrowej Hibikinada o mocy 220 MW. MHI Vestas jest obecnie zaangażowany w projekty o docelowej mocy 359 MW w Japonii.

Akita Offshore Wind Corporation to spółka założona w kwietniu 2016 roku w celu realizacji budowy, obsługi i konserwacji morskich farm wiatrowych w porcie Akita i porcie Noshiro w prefekturze Akita.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.