• <
escort_980x120_gif_2020

Vendee Globe - awaria steru wykluczyła Brytyjczyka Thomsona

ew

28.11.2020 20:20 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Vendee Globe - awaria steru wykluczyła Brytyjczyka Thomsona

Partnerzy portalu

Vendee Globe - awaria steru wykluczyła Brytyjczyka Thomsona - GospodarkaMorska.pl
fot. Alex Thomson Racing

Alex Thomson, jeden z faworytów wokółziemskich regat samotników Vendee Globe, wycofał się z rywalizacji z powodu awarii steru. Brytyjczyk płynie jachtem "Hugo Boss" w kierunku portu w Kapsztadzie - poinformowali organizatorzy zawodów.

46-letni żeglarz już od tygodnia zmagał się z różnymi usterkami, ale uszkodzenie części steru definitywnie pozbawiło go szans na zwycięstwo.

Thomson jako pierwszy w stawce 33 zawodników minął równik, co mu się udało po dziesięciu dniach od startu w Les Sables d'Ollone. Był jednym z faworytów słynnych regat, które obywają się co cztery lata. W 2013 roku zajął trzecie miejsce, a w 2017 - drugie.

Dotychczas w Vendee Globe wygrywali wyłącznie reprezentanci Francji. Rekord należy do Armela Le Cleac'ha, który na przełomie 2016 i 2017 roku opłynął Ziemię w czasie 74 dni 3 godzin i 35 minut. Uczestnicy wyścigu nie mogą zawijać do portów ani korzystać z pomocy z zewnątrz.

Po wycofaniu się Thomsona siedem pierwszych miejsc zajmują Francuzi. Prowadzi Charlie Dalin na jachcie "Apivia". Stawka żeglarzy zbliża się do Przylądka Dobrej Nadziei. 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.