W poniedziałek 29 czerwca, odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień z okazji Święta Marynarki Wojennej. Rektor-Komendant przyznał tytuły honorowe „Zasłużony Żołnierz RP” z odznaką III stopnia pięciu żołnierzom zawodowym.
Uroczystego wręczenia dokonał w Sali Tradycji AMW. Niestety w związku ze stałym zagrożeniem epidemicznym uroczystość odbyła się w bardzo ograniczonym zakresie tylko oz władzami uczelni, a bez udziału wielu kolegów i koleżanek z pracy.
Kontradmirał Tomasz Szubrycht zwracając się do wyróżnionych żołnierzy powiedział: „Dziękuję Wam za wytężoną, ciężką służbę, zwłaszcza daleko wykraczającą poza Wasze zakresy obowiązków. Za to, że wykazaliście się dużą empatią w ostatnim bardzo trudnym okresie, a jednocześnie uczyliście i pokazaliście podchorążym, tym młodym ludziom, jak ważna jest pomoc innym osobom”. W ten sposób Rektor-Komendant nawiązał do akcji pomocowych, które organizowała uczelnia w czasie trwania epidemii koronawirusa, a które część wyróżnionej kadry organizowała.
Tytuły honorowe otrzymali:
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty