• <

Uroczystość wręczenia wyróżnień z okazji Święta Marynarki Wojennej

01.07.2020 12:34 Źródło: amw.gdynia.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Uroczystość wręczenia wyróżnień z okazji Święta Marynarki Wojennej

Partnerzy portalu

Uroczystość wręczenia wyróżnień z okazji Święta Marynarki Wojennej - GospodarkaMorska.pl
fot. amw.gdynia.pl

W poniedziałek 29 czerwca, odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień z okazji Święta Marynarki Wojennej. Rektor-Komendant przyznał tytuły honorowe „Zasłużony Żołnierz RP” z odznaką III stopnia pięciu żołnierzom zawodowym.

Uroczystego wręczenia dokonał w Sali Tradycji AMW. Niestety w związku ze stałym zagrożeniem epidemicznym uroczystość odbyła się w bardzo ograniczonym zakresie tylko oz władzami uczelni, a bez udziału wielu kolegów i koleżanek z pracy.

Kontradmirał Tomasz Szubrycht zwracając się do wyróżnionych żołnierzy powiedział: „Dziękuję Wam za wytężoną, ciężką służbę, zwłaszcza daleko wykraczającą poza Wasze zakresy obowiązków. Za to, że wykazaliście się dużą empatią w ostatnim bardzo trudnym okresie, a jednocześnie uczyliście i pokazaliście podchorążym, tym młodym ludziom, jak ważna jest pomoc innym osobom”. W ten sposób Rektor-Komendant nawiązał do akcji pomocowych, które organizowała uczelnia w czasie trwania epidemii koronawirusa, a które część wyróżnionej kadry organizowała.  

Tytuły honorowe otrzymali:

  • kmdr por. Krzysztof Świątek
  • kmdr por. dr inż. Sławomir Świerczyński
  • chor. sztab. mar. Piotr Baranowski
  • chor. sztab. mar. Grzegorz Kremer
  • chor. sztab. mar. Mariusz Tołtyżewski.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.