• <
gryfia_70lat

Ukraina: Rosjanie skupiają się na kierunku donieckim, okręty wciąż wspomagają

gm

19.05.2022 20:42 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ukraina: Rosjanie skupiają się na kierunku donieckim, okręty wciąż wspomagają

Partnerzy portalu

Ukraina: Rosjanie skupiają się na kierunku donieckim, okręty wciąż wspomagają - GospodarkaMorska.pl

Wojska rosyjskie w ofensywie na Ukrainie skoncentrowały wysiłki na kierunku donieckim, gdzie stosują artylerię i lotnictwo; działania wojsk lądowych wspierają okręty rosyjskie na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim - poinformował na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Główne wysiłki przeciwnik skoncentrował na kierunku donieckim, gdzie zastosował lotnictwo, artylerię i moździerze" - głosi wydany w czwartek wieczorem komunikat, opisujący bieżącą sytuację na froncie.

Sztab poinformował, że "na kierunku donieckim wróg aktywizował działania ofensywne i szturmowe w celu poprawy swej sytuacji taktycznej".

Natarcie Rosjanie prowadzili w rejonie Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim, ale ponieśli "znaczne straty i odeszli na wcześniej zajmowane pozycje" - głosi komunikat. Trwają działania bojowe w rejonie miejscowości Toszkiwka w rejonie (powiecie) siewierodonieckim. Sztab zapewnił, że niepowodzeniem dla Rosjan zakończyły się próby szturmu w obwodzie donieckim w pobliżu miejscowości Ołeksandropil, Nowobachmutiwka, Stepne, Sławne i Marjinka.

"Grupy okrętów przeciwnika w akwenie Morza Czarnego i Azowskiego nadal wykonują zadania izolacji rejonów działań bojowych, prowadzenia zwiadu i wspierania działań ugrupowań lądowych i blokowania żeglugi cywilnej" - dodał sztab.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.