• <
BOTA_2023

Ukraina: manewry we wrześniu, symetrycznie do rosyjskich ćwiczeń Kaukaz 2020

17.07.2020 11:30 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina: manewry we wrześniu, symetrycznie do rosyjskich ćwiczeń Kaukaz 2020

Partnerzy portalu

Ukraina: manewry we wrześniu, symetrycznie do rosyjskich ćwiczeń Kaukaz 2020 - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

We wrześniu na południu Ukrainy odbędą się taktyczne manewry dowódczo-sztabowe Zjednoczone wysiłki 2020 - poinformował w piątek minister obrony Andrij Taran. Podkreślił, że to symetryczna odpowiedź na organizowane w tym samym czasie przez Rosję ćwiczenia Kaukaz 2020.

"Biorąc pod uwagę nagromadzenie wojsk pod pretekstem przygotowania do taktycznych ćwiczeń Kaukaz 2020, kierownictwo ministerstwa obrony i sił zbrojnych Ukrainy planuje w tym samym czasie, w ostatnich 10 dniach września, przeprowadzić taktyczne dowódczo-sztabowe ćwiczenia Zjednoczone wysiłki 2020" - oznajmił w piątek w Radzie Najwyższej (parlamencie) minister, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Wyraził nadzieję, że w ćwiczeniach wezmą udział kraje NATO.

Jak dodał, "ta symetryczna odpowiedź pokaże gotowość sił zbrojnych Ukrainy do godnego przeciwstawienia się wszelkim próbom zaostrzenia sytuacji albo rozpoczęcia działań bojowych na dużą skalę ze strony Federacji Rosyjskiej".

Taran dodał, że ministerstwo obrony obecnie nie odnotowuje prawdziwych przygotowań rosyjskich sił do interwencji zbrojnej podczas manewrów Kaukaz 2020.

Były dowódca wojsk lądowych USA w Europie, emerytowany generał Ben Hodges, ostrzegł wcześniej, iż we wrześniu Rosja podczas ćwiczeń Kaukaz 2020 może zaatakować Ukrainę i zająć tamę w Chersoniu, by wznowić dostawy wody na Krym.

Dziękujemy za wysłane grafiki.