• <
smartre_2023

Turcja. Cieśnina Bosfor była zamknięta po awarii tankowca przewożącego chemikalia [WIEO, ZDJĘCIA]

AK

15.12.2021 13:37
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Turcja. Cieśnina Bosfor była zamknięta po awarii tankowca przewożącego chemikalia [WIEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Turcja. Cieśnina Bosfor była zamknięta po awarii tankowca przewożącego chemikalia [WIEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Cengiz Tokgöz/ vesselfinder.com

W związku z awarią przewożącego chemikalia tankowca Ahmet Telli (na zdj.), wstrzymano w środę ruch w rozdzielającej europejską i azjatycką części Turcji cieśninie Bosfor - poinformował turecki dziennik "Daily Sabah".

Do awarii tankowca doszło w pobliżu azjatyckiego wybrzeża Stambułu. Po wstrzymaniu ruchu morskiego wysłano okręty ratownicze, mające pomóc uszkodzonemu statkowi - podały lokalne władze.

114-metrowy zbiornikowiec Ahmet Telli wypłynął z portu w Konstancy w Rumunii i kierował się do położonego nad Morzem Marmara tureckiego portu Izmit. Po awarii silnika kapitan jednostki poprosił o pomoc Generalną Dyrekcję Bezpieczeństwa Wybrzeża, której statki odholowały tankowiec na zachodnie wybrzeże Stambułu.

W związku z awarią tankowca ruch morski w cieśninie został wstrzymany na niecałe dwie godziny.

 

Bosfor jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg morskich w Turcji. Na drodze łączącej Morze Czarne z Morzem Egejskim regularnie dochodzi do awarii statków, które niekiedy uderzają także w zdobiące boki cieśniny rezydencje.

W ciągu ostatnich dwóch dni silne wichury w mieście spowodowały odwołania połączeń promowych między Stambułem a Bursą. 

Źródło: PAP, AK

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.