• <
gryfia_70lat

Szkolenie obronne dla infrastruktury krytycznej

gm

23.09.2022 13:17

Partnerzy portalu

Szkolenie obronne dla infrastruktury krytycznej  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nobis Media

22 września w ośrodku strzeleckim w Pucicach odbyła się konferencja szkoleniowa organizowana przez think tank Nobilis Media w ramach platformy konferencyjnej Security Forum Szczecin pod tytułem przewodnim "Bezpieczny Region - Szkolenie obronne i strzeleckie dla kadry  infrastruktury strategicznej, firm i instytucji, połączona z zawodami strzeleckimi z pistoletu Glock o Puchar Przewodniczącego Sejmowej Komisji ON.

W konferencji i strzelaniu udział wzięło około 40 osób, w tym Leszek Dobrzyński - przewodniczący Podkomisji Stałej Sejmowej Komisji ON do spraw budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele PGE  Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Morskiej Agencji Gdynia Offshore, Agencji Mienia Wojskowego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  i innych instytucji.

Tematem szkolenia były zagrożenia hybrydowe i ich  wpływ na działanie infrastruktury strategicznej państwa, a także rola Wojsk Obrony Terytorialnej podczas sytuacji kryzysowej. Prelegenci zapoznali również uczestników szkolenia  z ustawą o dostępie do broni i warunkami  pozwolenia na jej posiadanie. Podczas szkolenia można było zapoznać się z różnymi rodzajami broni udostępnionymi przez  ośrodek strzelecki w Pucicach.

W konkursie strzeleckim na dystansie 15 m z pistoletu Glock zwyciężył Sergiusz Żaba z PGE Dolna Odra z wynikiem 44 punkty, drugie miejsce zajął ppłk Mirosław Radwan z Wojsk Obrony Terytorialnej, a trzecie Damian Piz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i serdeczne gratulacje od think tanku Nobis Media.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.