– Włączenie spółki H. Cegielski do PGZ pozwoli nam zwiększyć zdolności produkcyjne przy realizacji kontraktów dla polskiej armii – mówi wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka podczas podpisania listu intencyjnego w tej sprawie.
Przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Kancelarii Premiera, Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz spółki H. Cegielski – Poznań podpisali list intencyjny w sprawie włączenia poznańskiej spółki do PGZ.
– Docelowo zamierzamy Cegielskiego wzmocnić finansowo i podnieść na wyższy poziom technologiczny. To jest bardzo dobra decyzja Skarbu Państwa, która pozwoli nam w krótkim czasie wykorzystać zdolności produkcyjne, kapitał ludzki, technologów, spawaczy czyli zaprząc ten potencjał do produkcji zbrojeniowej – uzasadnia prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek.
H. Cegielski S.A. to przedsiębiorstwo działające od 1846 roku. Produkuje m.in. specjalistyczne konstrukcje stalowe. Obecnie spółka dostarcza wyposażenie m.in. dla sektorów energetyki, ochrony środowiska oraz stoczniowego.
💬Wiceminister @SliwkaAndrzej: jesteśmy na wstępnym etapie. Przed nami prace robocze i będziemy finalizowali kwestie związane z dokapitalizowaniem tej spółki, aby stała się istotną częścią @PGZ_pl. pic.twitter.com/hs0EEhnrbi
— Ministerstwo Aktywów Państwowych 🇵🇱 (@MAPGOVPL) August 30, 2022
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty