• <
BOTA_FILM_2021

RPA: W Damen Shipyards Cape Town powstał pierwszy wielozadaniowy statek patrolowy (IPV)

ac

17.02.2021 13:23 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie RPA: W Damen Shipyards Cape Town powstał pierwszy wielozadaniowy statek patrolowy (IPV)
RPA: W Damen Shipyards Cape Town powstał pierwszy wielozadaniowy statek patrolowy (IPV) - GospodarkaMorska.pl
Damen Shipyard

12 lutego Marynarka Południowoafrykańska (SA Navy) przeprowadziła w Damen Shipyards Cape Town (DSCT) ceremonię poświęcenia pierwszego z trzech morskich wielozadaniowych statków patrolowych (IPV).

Początkowo planowano uroczyste wydarzenie, ale ze względu na sytuację wokół pandemii koronawirusa SAN podjął decyzję o zrobieniu czegoś na mniejszą skalę. Podczas uroczystości statek został poświęcony, a butelka szampana została rozbita na dziobie, jak to jest w zwyczaju. Na statku podniesiono południowoafrykańską flagę, a załoga powitała go wiwatami.

„Pomimo powściągliwego charakteru wydarzenia, pozostaje to doniosła okazja - błogosławieństwo pierwszego z tych trzech ważnych statków, które budujemy w Afryce dla Afryki. W związku z tym, że trwa globalna pandemia, dołożono wszelkich starań, aby zapewnić dobrobyt wszystkim obecnym tutaj. Dotyczy to również codziennej pracy nad projektem, przy zachowaniu rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom możemy kontynuować naszą pracę na statkach zgodnie z budżetem i dotrzymywać terminów, z czego wszyscy możemy być dumni – powiedział Sam Montsi, dyrektor DSCT.

Wielozadaniowe statki patrolowe przyczynią się do poprawienia bezpieczeństwa morskiego RPA poprzez zwiększenie zdolności kraju do skutecznego, szybkiego i opłacalnego reagowania na zagrożenia, takie jak nielegalny handel i połowy.

„Dzisiejszy dzień to kolejny kamień milowy w historii SA Navy. Myślenie o jego roli w historii jest ekscytujące. Statek ten będzie miał ogromne znaczenie w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych i będzie kluczowym ogniwem w operacjach bezpieczeństwa. Nikt nie wie, co jeszcze przyniesie przyszłość dla tego statku. Bez wątpienia wiem, że odważni mężczyźni i kobiety, którzy złożyli przysięgę, że będą przestrzegać konstytucji i chronić tak drogie nam wolności, są prawdziwymi bohaterami i bohaterkami tej historii ”- powiedział szef SA Navy, wiceadmirał Mosiwa Hlongwane podczas uroczystości błogosławieństwa.

Okręt wojenny o wymiarach 62 x 11m będzie pierwszym statkiem Damen Sea Axe, który będzie operował w RPA. Sea Axe to opatentowany przez Damen projekt zapewniający wyjątkowe zachowanie podczas pływania po morzu. Dziób o prostych krawędziach w kształcie siekiery przecina wodę, minimalizując uderzenia, poprawiając bezpieczeństwo i komfort na pokładzie oraz znacznie zmniejszając zużycie paliwa i emisje.


Damen Shipyards Group działa od ponad dziewięćdziesięciu lat i oferuje rozwiązania morskie na całym świecie, poprzez projektowanie, budowę statków, naprawę statków i usługi powiązane. Damen obsługuje 36 stoczni w 18 krajach i oferuje bezpośrednie zatrudnienie ponad 13 000 osób. Wartości Damen to wspólnota, rzemiosło, przedsiębiorczość i zarządzanie. Firma stara się być najbardziej zrównoważonym stoczniowcem na świecie dzięki cyfryzacji i standaryzacji swoich produktów. Główne działania Damen to projektowanie i seryjna budowa innowacyjnych statków poprzez integrację różnych komponentów i podsystemów w wysokiej jakości platformy. Działania te są wspierane przez światową sieć sprzedaży i serwisu. Damen zajmuje się również naprawą i przebudową istniejących statków oraz sprzedażą i produkcją komponentów dla przemysłu morskiego.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.