• <
escort_980x120_gif_2020

Rozpoczynają się konsultacje publiczne Krajowego Programu Żeglugowego

AK

18.12.2021 12:33
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rozpoczynają się konsultacje publiczne Krajowego Programu Żeglugowego

Partnerzy portalu

Rozpoczynają się konsultacje publiczne Krajowego Programu Żeglugowego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Do 19 stycznia 2022 r. można zgłaszać uwagi do projektu Krajowego Programu Żeglugowego (KPŻ) do 2030 roku. To pierwszy w Polsce dokument planistyczny dla sektora transportu wodnego śródlądowego - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Jak przypomina resort, Krajowy Program Żeglugowy do roku 2030 określa zadania o charakterze inwestycyjnym i sektorowym w perspektywie krótkookresowej. Celem programu jest przywrócenie niezawodnego i efektywnego transportu wodnego śródlądowego poprzez inwestycje na Odrzańskiej Drodze Wodnej i na Drodze Wodnej Rzeki Wisły oraz wsparcie dla rozwoju rynku żeglugowego.

W efekcie realizacji programu będzie m.in. wzrost wykorzystania dróg wodnych przez biznes i żeglugę turystyczną, obniżenie emisyjności statków żeglugi śródlądowej i cyfryzacja tego sektora, a także rozwój kapitału ludzkiego m.in. poprzez wzrost zainteresowania edukacją i karierą w branży transportu wodnego.

Większość działań wskazanych w KPŻ 2030 planowana jest do realizacji w ramach środków europejskich (w perspektywie finansowej 2021-2027).

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.