Rosja wysłała drugi okręt na Morze Czarne, zwiększając łączną liczbę pocisków Kalibr gotowych do wystrzelenia do 16. Południowe Dowództwo Operacyjne poinformowało o tym na Facebooku.
- Do małego okrętu rakietowego na Morzu Czarnym dodano wyposażoną fregatę. Łączna liczba pocisków Kalibr, które mogą być użyte, wynosi 16 - czytamy w oświadczeniu.
Wojsko wzywa obywateli do zachowania czujności i nie zaniedbywania środków bezpieczeństwa.
Jak poinformował Ukrinform, rano 5 sierpnia Rosja miała jeden okręt z czterema Kalibrami na służbie bojowej na Morzu Czarnym.
Wieczorem 5 sierpnia rosyjscy najeźdźcy zastąpili podwodny okręt rakietowy na Morzu Czarnym nawodnym okrętem wyposażonym w dwa razy więcej pocisków manewrujących.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami