• <

Przełom w projektowaniu turbin pływowych

zk

18.05.2021 15:32 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Przełom w projektowaniu turbin pływowych
Przełom w projektowaniu turbin pływowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. ifworlddesignguide.com

Projekt innowacyjnej technologii turbiny pływowej firmy Orbital Marine Power został doceniony w konkursie iF Design Awards.

Projektowanie rozwiązań w zakresie energii odnawialnej nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko nowe trendy wyznaczają coraz wyżej postawioną poprzeczkę inżynierom i projektantom. Ale też i bariery środowiskowe - energia słoneczna i wiatrowa są powszechnie znane, ale obie są nieprzewidywalne. Z drugiej strony prądy są przewidywalne i dokładne jak szwajcarski zegarek.

Turbiny pływowe Orbital Marine Power dostarczają stałą ilość czystej energii. Projekt ten jest wizją rozwiniętego formatu technologii Orbital, dążącej do zrównoważenia zaawansowanej technologii i zoptymalizowanej wydajności, przy minimalnej wizualnej i fizycznej ingerencji w otaczające środowisko.

Zwycięska technologia została opracowana w ramach strategicznego partnerstwa projektowego z Designworks, studiem innowacji dla BMW Group. Do konkursu zgłoszono 10 000 projektów z 60 krajów. Turbina pływowa Orbital and Designworks została wyłoniona jako zwycięski projekt w kategorii Professional Concept.

Orbital and Designworks ogłosiły partnerstwo projektowe w zeszłym roku, kiedy to opublikowano koncepcyjny projekt technologii wytwarzania energii Orbital, z modelem Orbital OA w skali użytkowej i mniejszym modelem Riverkinetic.

Wizja projektantów

Jak komentuje Orbital, wizja modelu OA zakłada, że ​​turbiny będą mniej przypominały tradycyjne, powszechnie znane turbiny, a w przyszłości będą bardziej zbliżone do autonomicznej floty wytwarzającej energię.

– Jako pionierska firma energetyczna, której celem jest odwrócenie fali zmian klimatycznych, stworzenie wizji przyszłości, co jest dla nas niezwykle ważne, zaangażowaliśmy do współpracy Designworks – mówi dyrektor naczelny Orbital, Andrew Scott. – Uznanie wyników współpracy na forum iF Design, to prawdziwy zaszczyt – dodaje.

– Dzielenie się zaszczytem tej nagrody iF Design Award 2021 z Orbital Marine Power to wielkie osiągnięcie. To globalne uznanie potwierdza znaczenie wzornictwa w wyobrażaniu sobie naszej najlepszej przyszłości – komentuje dyrektor Designworks LA Studio, Laura Robin. – Co może być lepszą okazją do projektowania niż współpraca z firmą, która namacalnie demonstruje nowe formy pozyskiwania czystej energii powodując tym znaczącą zmianę dla ludzi i planety – dodaje.

Nagrody iF Design Awards, to światowy symbol doskonałości w projektowaniu, którego celem jest identyfikacja, wspieranie i promowanie dobrego wzornictwa, w szczególności dobrze zaprojektowanych elementów przemysłowych.


GEOFUSION_790x140
ned_project_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.