• <
Baltexpo2023_duży

Poszukiwaną od dwóch lat kobietę odnaleziono żywą, dryfującą na morzu [wideo]

30.09.2020 14:25 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Poszukiwaną od dwóch lat kobietę odnaleziono żywą, dryfującą na morzu [wideo]

Partnerzy portalu

Poszukiwaną od dwóch lat kobietę odnaleziono żywą, dryfującą na morzu [wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. Rolando Visbal Lux/FB

Kobieta, która zaginęła dwa lata temu, została znaleziona żywa na morzu. Na dryfującą na wodzie Kolumbijkę natrafili rybacy u wybrzeży Puerto Colombia, w sobotę 26 września.

Angelica Gaitan, 46-letnia kobieta, nie miała kontaktu z rodziną od dwóch lat. Rybacy zauważyli ją dryfującą prawie dwie mile w głębi morza. Początkowo nie zorientowali się, że widzą człowieka, dopóki kobieta nie zaczęła do nich machać.

Gaitan unosiła się na wodzie na gumowym pierścieniu. Nie reagowała na nawoływania rybaków z powodu silnego oziębienia organizmu.

Rybacy wciągnęli ją na pokład i zabrali na brzeg. Dopiero po otrzymaniu pomocy medycznej w szpitalu, Gaitan wypowiedziała pierwsze słowa - opowiedziała smutną historię o tym, gdzie była przez ostatnie dwa lata i jak trafiła na ocean.

Kobieta wyjaśniła, że ​​zaginęła po raz pierwszy we wrześniu 2018 r., gdy uciekła od agresywnego chłopaka. Miała ​​błąkać się po ulicach przez sześć miesięcy, zanim zwróciła się o pomoc do Biura ds. Kobiet w Barranquilla.

Z powodu molestowania, którego doznała ze strony partnera, wprowadzono środki ochronne, aby mężczyzna się do niej nie zbliżał. W końcu jednak Gaitan została poinformowana, że jej były partner nie mieszka już w Barranquilli, nie ma zatem podstaw by dłużej przebywała w ośrodku pomocy.

Według relacji Gaitan, kobieta wtedy postanowiła zakończyć swoje życie i udała się na plażę. Jak powiedziała lokalnym mediom: „Będąc nad brzegiem morza, czułam się bardzo samotna. Postanowiłam wskoczyć do wody i pozwolić, by mnie zabrała. Miałam tylko nadzieję, że ten koszmar wkrótce się skończy”.

Po uratowaniu, Gaitan, która nie pamięta nic z godzin spędzonych na oceanie, wyznała w radio: „Czuję się, jakbym narodziła się na nowo, dzięki Bogu. Gdybym miała taką możliwość lub pomoc, nie podjęłabym ponownie takiej decyzji. Teraz jestem bardzo wdzięczna, ponieważ Bóg dał mi nową szansę, by iść naprzód ”.

Kobieta jest obecnie leczona w szpitalu i skontaktowano się z jej rodziną w Bogocie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.