Szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał w poniedziałek rozporządzenie zaostrzające ograniczenie wjazdu do Polski przez obywateli Rosji. Tylko szerokie, dotkliwe sankcje mogą w zdecydowany sposób uderzyć w reżim Władimira Putina - podkreślił minister.
Projekt nowelizacji rozporządzenia MSWiA, zgodnie z którym Rosjanie podróżujący w celach turystycznych, biznesowych, kulturalnych i sportowych nie wjadą do Polski zza granicy zewnętrznej UE, w poniedziałek ukazał się w Rządowym Centrum Legislacji. Restrykcje obejmą wszystkie przejścia graniczne, a od 26 września również lotnicze i morskie.
Rozporządzenie podpisał już minister Kamiński. Jak przypomniał, nowe ograniczenia to efekt wspólnych uzgodnień Polski, Estonii, Litwy i Łotwy.
"Tylko szerokie, dotkliwe sankcje mogą w zdecydowany sposób uderzyć w reżim Putina" - napisał szef MSWiA na Twitterze.
Fot. Depositphotos.com
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"
Znów trzy ofiary w amerykańskim ataku na jednostkę przemytników
Amerykanie ostrzelali masowiec w Zatoce Omańskiej
Obchody Dnia Weterana w Gdyni
Ponad 280 mln zł dofinansowania na zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław