• <
BOTA_2023

Zatonął porzucony rok temu liniowiec. Istnieje ryzyko wycieku (WIDEO)

Paweł Kuś

29.02.2016 09:09 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zatonął porzucony rok temu liniowiec. Istnieje ryzyko wycieku (WIDEO)

Partnerzy portalu

Zatonął porzucony rok temu liniowiec. Istnieje ryzyko wycieku (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Chiński cruiser Ocean Dream, który był zakotwiczony dotąd w pobliżu portu Laem Chabang w Tajlandii, zatonął w sobotę. Tajskie władze obawiają się skażenia wody.

Liniowiec został opuszczony przez armatora ponad roku temu na morzy Chonburi. W piątek grupa rybaków zauważyła, że jednostka zaczęła nabierać wody. Sprawę zgłoszono do tajlandzkich sił morskich, które od razu rozpoczęły przygotowywanie do ratowania statku.

Tajlandczycy chcieli za pomocą holowników ustabilizować cruiser. Akcja planowana była na sobotę, ale wtedy było już za późno. W piątek Ocean Dream przechylił się na lewą stronę i zatonął. W miejscu zdarzenia jest dosyć płytko, więc można zobaczyć bok kadłuba wyłaniający się z wody. Obecnie trwa jeszcze badanie wody w pobliżu jednostki, bo tajska marynarka chce dokładnie ocenić ryzyko wycieku paliwa.

Nikt nie wie, dlaczego Ocean Dream już od roku jest zacumowany przy Laem Chabang. Jednostka miała wybrać się na rejs do Chin, lecz nagle została opuszczona przez załogę i nikt się nią nie zajmował. Armator otrzymał wezwanie od tajskich władz do przeniesienia swojej jednoski gdzie indzie, ale póki co brak odpowiedzi na te żądania.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.