• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Włochy/ Straż Przybrzeżna: Zginęło co najmniej 20 migrantów

pc

24.05.2017 11:47 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Włochy/ Straż Przybrzeżna: Zginęło co najmniej 20 migrantów

Partnerzy portalu

Włochy/ Straż Przybrzeżna: Zginęło co najmniej 20 migrantów - GospodarkaMorska.pl

Co najmniej 20 migrantów zginęło w katastrofie łodzi, która płynęła od wybrzeży Libii do Włoch z 500 ludźmi na pokładzie – poinformowała w środę włoska Straż Przybrzeżna. Wysłała ona na pomoc statki, które mają zabrać rozbitków.

Jak podała włoska straż, do wypadku doszło w odległości 30 mil morskich od brzegów Libii. Łódź przechyliła się, w wyniku czego do wody wpadło około 200 osób.

W rejonie katastrofy znajdują się jednostki Straży Przybrzeżnej i jednej z organizacji pozarządowych oraz holownik. Wyruszyły one na pomoc migrantom i na poszukiwania zaginionych.

Straż Przybrzeżna podała ponadto, że od środowego poranka przeprowadzono łącznie 15 akcji, w których uratowano ponad 1 700 osób z łodzi i pontonów płynących z Libii do Włoch.

Od początku roku do Włoch przypłynęło ponad 50 tysięcy migrantów – podaje MSW tego kraju. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), w tym czasie na Morzu Śródziemnym zginęło ok. 1 100 migrantów.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.