jk
Stany Zjednoczone zwróciły się o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ za zamkniętymi drzwiami poświęconego pierwszej próbie międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) przeprowadzonej przez Koreę Płn - poinformował rzecznik misji USA przy ONZ.
Rzecznik dodał, że spotkanie liczącego 15 krajów głównego organu ONZ odbędzie się prawdopodobnie w środę.
Korea Płn. ogłosiła we wtorek, że przeprowadziła pierwszą udaną próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Telewizja państwowa zaznaczyła, że Korea Płn. "jest silną potęgą jądrową" i posiada "bardzo potężny ICBM, który może uderzyć w każde miejsce na świecie". Podczas "historycznego" testu nowa rakieta Hwasong-14 po 39 minutach lotu spadła do Morza Japońskiego w wyłącznej japońskiej strefie ekonomicznej.
Jak odnotowuje agencja Reutersa, niektórzy eksperci wskazują, że nowy północnokoreański pocisk ma zasięg ponad 8 tys. km. Oznaczałoby to, że mógłby dolecieć do kontynentalnej części USA.(
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty