• <
BOTA_2023

Szokujące odkrycie na dryfującym jachcie

JK na podstawie Daily Mail

29.02.2016 09:43 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Szokujące odkrycie na dryfującym jachcie - GospodarkaMorska.pl

Odnaleziono zmumifikowane ciało niemieckiego podróżnika znajdujące się wewnątrz opuszczonego jachtu u wybrzeży południowych Filipin.

Ciało Manfreda Fritza Bajorata (59 lat) zostało odkryte przez dwóch rybaków na Oceanie Spokojnym u wybrzeży miasta Barobo w Surigao del Sur. Wewnątrz kabiny znaleziono albumy fotograficzne, ubrania i puszki z jedzeniem. Nie jest jasne, jak długo mężczyzna, który został zidentyfikowany dzięki dokumentacji na pokładzie, nie żyje i z jakiego powodu umarł. Jego ciało zostało zabrane do autopsji w Butuan City, jacht został odholowany do kontroli policyjnej w porcie Barobo.

Suche wiatry morskie, wysokie temperatury i słone powietrze pomogło zachować jego ciało. Policja stara się odtworzyć jego ostatnią podróż i odnaleźć ludzi, z którymi mógł rozmawiać. Ostatnia wzmianka na temat kontaktów nieżyjącego żeglarza z innymi osobami pochodzi z 2009 r.  Rzeczniczka policji, Goldie Lou Siega na Filipinach, powiedziała, że nie ma żadnych dowodów na przebywanie drugiej osoby na pokładzie, nie odnaleziono też żadnej broni.

 - Sposób, w jaki mężczyzna siedzi wskazuje na to, że śmierć była niespodziewana, być może mamy do czynienia z zawałem serca -  skomentował dr Mark Benecke, kryminolog z Kolonii.

Niemiecka ambasada w Manili współpracuje z lokalnymi urzędnikami w celu odnalezienia rodziny zmarłego podróżnika. Prawdopodobnie ma on córkę, która pracuje jako kapitan statku towarowego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.