• <

Rosyjska marynarka odbierze nowy krążownik nuklearny w 2022 roku

PMK

02.09.2018 16:42 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosyjska marynarka odbierze nowy krążownik nuklearny w 2022 roku

Partnerzy portalu

Rosyjska marynarka odbierze nowy krążownik nuklearny w 2022 roku - GospodarkaMorska.pl

W 2022 roku do rosyjskiej marynarki trafi nowy ciężki krążownik rakietowy o napędzie nuklearnym. Jednostka otrzyma nazwę Admirał Nakhimow.

Krążownik będzie oparty o na projekcie tego samego okrętu, który obecnie przechodzi potężną modernizację w stoczni Sevmash. Mimo problemów ze sfinansowaniem inwestycji, jednostka ma być dostarczona do rosyjskiej floty w 2022 roku. Zrezygnowano za to z modernizacji drugiej podobnej jednostki – krążownika Piotr Velikiy.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział dodatkowo, że marynarka wojenna otrzyma w tym roku 26 nowych okrętów, w tym cztery wyposażone w systemy uzbrojenia Kalibr. Wyjaśnił, że cztery okręty już trafiły w tym roku na wyposażenie floty.

Wśród tych czterech nowych nabytków jest jeden kuter przeciwdywersyjny oraz trzy jednostki pomocnicze - powiedział Putin, który wypowiadał się na uroczystym przyjęciu z okazji dnia marynarki wojennej.

Szef państwa ocenił, że modernizacja i przezbrojenie floty powinny stać się motorem "przełomu technologicznego" Rosji, ponieważ marynarka wojenna jako pierwsza przyswaja sobie osiągnięcia nauki i inżynierii.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.