• <
CTM_980X120_gif_2020

Nielegalni imigranci płynęli do Wlk. Brytanii w kontenerze chłodniczym

Strona główna MW, służby morskie Nielegalni imigranci płynęli do Wlk. Brytanii w kontenerze chłodniczym

25 nielegalnych imigrantów - dorosłych i dzieci - odnalazła załoga statku towarowego, zmierzającego z Holandii do Wielkiej Brytanii. Groziło im wychłodzenie.

Nielegalni imigranci płynęli do Wlk. Brytanii w kontenerze chłodniczym - GospodarkaMorska.pl

25 nielegalnych imigrantów - dorosłych i dzieci - odnalazła załoga statku towarowego, zmierzającego z Portu Rotterdam do Wielkiej Brytanii. Groziło im wychłodzenie.

Cała grupa była zamknięta w kontenerze chłodniczym służącym do przewozu żywności. Po odnalezieniu imigrantów przez załogę statek zawrócił do portu Rotterdamu, gdzie wychłodzonych "gapowiczów" przewieziono do szpitala na badania. Ich stan zdrowia jest stabilny.

Zatrzymano kierowcę ciężarówki, który przewiózł grupę na statek. Służby nie podają ponadto skąd pochodzą imigranci i współpracujący z nimi kierowca.

Miesiąc temu, niedaleko Londynu, w kontenerze-chłodni umieszczonej na naczepie ciężarówki odkryto ciała 39 Wietnamczyków, w tym nastolatka. Historia zna również podobne prypadki. W czerwcu 2000 roku, w brytyjskim porcie w Dover, w ciężarówce znaleziono ciała 58 nielegalnych imigrantów z Chin. Dwie osoby przeżyły. Rok później, w 2001 roku holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

Przemyt ludzi w Wielkiej Brytanii stał się incydentem występującym powszechnie i na niespotykaną dotąd skalę.

Źródło:
radioszczecin.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.