• <

Nasilają się ataki piratów u wybrzeży Nigerii

PMK

01.03.2018 20:27 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Nasilają się ataki piratów u wybrzeży Nigerii - GospodarkaMorska.pl

24 lutego u wybrzeży wyspy Bonny w Nigerii, w dwóch oddzielnych incydentach uzbrojeni piraci zaatakowali dwa statki – donosi centrum zgłaszania piractwa IMB.

Podczas pierwszego incydentu, który miał miejsce w godzinach rannych, około 50 mil morskich od wyspy Bonny, ośmiu uzbrojonych piratów na łodzi motorowej ścigało statek kontenerowy.

IMB poinformował, że gdy alarm został zgłoszony, jednostka zwiększyła prędkość, a cała nieistotna załoga wycofała się do bezpiecznego miejsca. Nawiązano również kontakt z nigeryjską marynarką wojenną, która powiadomiła kapitana, aby spotkał się z ich okrętem wojennym w pobliżu.

Piratom nie udało się podpiąć drabiny na statek i w efekcie zrezygnowali z ataku. Nigeryjska marynarka eskortowała statek do bezpiecznej przystani.

Drugi incydent miał miejsce w godzinach popołudniowych, a celem ataku był chłodnicowiec znajdujący się w odległości około 40 mil morskich od wyspy Bonny.

Około dziesięciu piratów na motorówce, uzbrojonych w broń automatyczną, ścigało i ostrzelało statek. Uzbrojeni strażnicy na pokładzie zwrócili ogień, w wyniku czego piraci przerwali atak i odpłynęli. IMB poinformował, że cała załoga była bezpieczna, a statek został lekko uszkodzony w wyniku strzelania.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.