• <
Baltexpo2023_duży

Największa na świecie flaga zawiśnie na latarni morskiej w Świnoujściu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Największa na świecie flaga zawiśnie na latarni morskiej w Świnoujściu

Partnerzy portalu

Największa na świecie flaga zawiśnie na latarni morskiej w Świnoujściu - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformowało Radio Szczecin, dziś na latarni morskiej w Świnoujściu zawiśnie największa na świecie flaga. Złożona waży aż 80 kilogramów!

Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Szczecin Ewa Nowakowska, która szyła biało-czerwoną flagę: "Byliśmy przy tworzeniu gigantycznej flagi - materiał zajmował powierzchnię niemalże całej sportowej hali. Ma około 720 metrów kwadratowych. W zrobieniu tej flagi uczestniczyły trzy osoby, ale nie jednocześnie. Suma naszej pracy to około 25 godzin. Za każdym razem jedna osoba mogła siedzieć przy maszynie i wykonywać tą pracę. Ale ponieważ to tyle godzin, to musieliśmy się zmieniać".

Flaga zostanie rozwieszona punktualnie o godzinie 12:00. Jeśli uda się ją zawiesić, zostanie pobity rekord Guinnessa na największą flagę narodową. Dotychczas tytuł należy do flagi na greckiej wyspie Zakynthos. To jednak nie takie proste - został opracowany specjalny sposób jej złożenia a do pracy zostali zaangażowani alpiniści.

Flaga Polski w tym roku zawiśnie na latarni morskiej w Świnoujściu już po raz piąty. Co ciekawe, organizatorzy nie zamierzają osiąść na laurach. Jeśli wszystko pójdzie po dobrej myśli, w przyszłym roku podejmą próbę pobicia własnego rekordu.

Źródło:
radioszczecin.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.