• <

Jak zachowywać się z dzieckiem na plaży? Urząd morski przypomina

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Jak zachowywać się z dzieckiem na plaży? Urząd morski przypomina
Jak zachowywać się z dzieckiem na plaży? Urząd morski przypomina - GospodarkaMorska.pl
11.08.2016 Źródło: własne

W sierpniowy weekend w Łebie i Ustce zdarzyła się wielka tragedia. Jedno dziecko utonęło, poszukiwania drugiego trwają. Jak temu zaradzić w przyszłości? Wrzucając w wyszukiwarkę hasło "Jak zachowywać się z dzieckiem na plaży" wyniki wyszukiwania są zaskakujące. Ważniejsze okazują się produkty, które można kupić, kremy pieluszki, czapeczki, zabawki oraz sprzęt do pływania. Praktycznych porad co do bezpieczeństwa dziecka nie ma. Warto zastanowić się, jak to zrobić, by te praktyczne uwagi zaczęły trafiać do rodziców. Może uda się uratować komuś życie. Urząd morski przypomina o podstawowych zasadach krzystania z kąpieli w morzu.

W związku z tragicznymi zdarzeniami nad Bałtykiem Urząd Morski w Słupsku apeluje o rozwagę i przypomina o zasadach korzystania z kąpieli morskich:

  • Czerwona flaga oznacza ZAKAZ kąpieli nie tylko na odcinkach strzeżonych przez ratowników. W tej sytuacji NIE WOLNO wchodzić do wody. Korzystaj wyłącznie z kąpielisk STRZEŻONYCH.
  • NIGDY nie pozwalaj dziecku na kąpiel w morzu bez opieki. Nie spuszczaj go z oka i bądź z nim w wodzie. Stój od strony otwartego morza tak aby dziecko było pomiędzy Tobą a brzegiem. Jedna osoba dorosła powinna zajmować się w wodzie JEDNYM dzieckiem.
  • Fala bądź podwodny prąd są w stanie przewrócić nawet osobę dorosłą.
  • Po spożyciu alkoholu, a także leków mogących mieć wpływ na samopoczucie nie możesz opiekować się dzieckiem.
  • Dzieci nie powinny przebywać w wodzie na materacach i sprzęcie pływającym bez opieki dorosłego. Łatwo odpłynąć daleko od brzegu. Materace nie gwarantują bezpieczeństwa i niezatapialności.
  • NIGDY nie pozwól dziecku wbiegać bezpośrednio do wody. Każdy akwen jest inny, głębokość i temperatura wody mogą zaskoczyć; możliwość szoku termicznego.
  • NIGDY nie pozwól dziecku wchodzić do morza po zmroku lub przy słabej widoczności.
  • Jeśli widzisz wchodzące do wody dzieci bez właściwej opieki reaguj. Nie wahaj się wezwać ratownika czy policję.
  • Umiejętność pływania NIE JEST gwarancją bezpieczeństwa.

 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33097,00 $ tona -1,39% 10 maj
 Cynk 3037,00 $ tona 2,15% 10 maj
 Aluminium 2565,00 $ tona 1,87% 10 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.