• <
gryfia_70lat

Dźwig przewrócił się podczas pracy. Operatorka w stanie ciężkim

10.11.2015 11:14 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Dźwig przewrócił się podczas pracy. Operatorka w stanie ciężkim

Partnerzy portalu

Dźwig przewrócił się podczas pracy. Operatorka w stanie ciężkim - GospodarkaMorska.pl

Przewrócił się dźwig w stoczni Burgas w Bułgarii i poważnie ranił operatorkę. Najprawdopodobniej wypadek był spowodowany zbyt dużym obciążeniem ładunku.

61-letnia kobieta, która pracowała w dźwigu jest poważnie ranna. Została przetransportowana do szpitala z obrażeniami zagrażającymi jej życiu. Lokalne władze rozpoczęły dochodzenie dotyczące wypadku, zapowiedziały także przeprowadzenie kontroli w stoczni. Według wstępnych informacji, wypadek nie był spowodowany awarią techniczną. Pod uwagę brany jest ludzki błąd oraz zbyt ciężki ładunek cargo.

Według zeznań świadków, kobieta wraz z dźwigiem  spadła z dużej wysokości. Operatorka utknęła pod wrakiem na co najmniej godzinę, zanim można było jej pomóc. W tej chwilio trwa walka o jej życie.

Stocznia Bourgas została założona w 1948 r. i jest jedną z największych stoczni w Bułgarii. Specjalizuje się w budowie i naprawach statków o nośności do 15 000 DWT.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.