• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku. Ewakuacja z platformy wiertniczej i z promu

pc

11.02.2019 10:32 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Dwie akcje ratownicze na Bałtyku. Ewakuacja z platformy wiertniczej i z promu

Partnerzy portalu

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku. Ewakuacja z platformy wiertniczej i z promu - GospodarkaMorska.pl

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku. Ratownicy morscy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa interweniowali w minioną sobotę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nikomu nic się nie stało.

Jak poinformował Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, w sobotę ok. 19:00 statek ratowniczy Bryza wyruszył z portu we Władysławowie, aby ewakuować z platformy wiertniczej Baltic Beta chorego z podejrzeniem zapalenia wyrostka. W akcji ratowniczej udział brał również śmigłowiec z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, na pokład którego zabrano poszkodowanego. Następnie lotnicy morscy odlecieli do Gdyni, gdzie już czekał na nich zespół ratownictwa medycznego.

W nocy z niedzieli na poniedziałek natomiast, ok. 2:56, do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego wpłynęło zgłoszenie z promu Stena Spirit o osobie poszkodowanej, która najprawdopodobniej spadła ze schodów i doznała poważnych obrażeń. Goeck poinformował, że do akcji zadysponowano niezwłocznie statek ratowniczy Huragan z Łeby oraz lotników z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Poszkodowany został zabrany na pokład śmigłowca, przetransportowany na lotnisko, a następnie przekazany oczekującemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W 2018 r. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa przeprowadziła 341 akcji ratowniczych, podczas których uratowano 66 osób.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.