• <

Do amerykańskiej marynarki trafił nowy okręt specjalistyczny (wideo)

Strona główna MW, służby morskie Do amerykańskiej marynarki trafił nowy okręt specjalistyczny (wideo)
Do amerykańskiej marynarki trafił nowy okręt specjalistyczny (wideo) - GospodarkaMorska.pl

PMK

09.03.2020 Źródło: własne

Amerykańska marynarka przyjęła do służby mobilną bazę ekspedycyjną (ESB) USNS Hershel „Woody” Williams (ESB 4). Ceremonia odbyła się 7 marca w Norfolk.

USS Hershel „Woody” Williams został zoptymalizowany pod kątem obsługi różnych misji morskich i został zaprojektowany na podstawie czterech podstawowych możliwości: obiektów lotniczych, miejsc do cumowania, wsparcia w przemieszczaniu sprzętu oraz zasobów dowodzenia i kontroli. ESB mogą zostać ulepszone, aby sprostać misjom sił specjalnych poprzez zwiększoną komunikację, wsparcie lotnicze i wsparcie systemu bezzałogowych statków powietrznych.

Zbudowana przez General Dynamics NASSCO klasa okrętów Montford Point składa się z pięciu statków w dwóch wariantach: ekspedycyjnych doków transferowych i ekspedycyjnych baz morskich.

Jednostka posiada hangar i kabinę lotniczą, które obejmują cztery miejsca operacyjne zdolne do lądowania śmigłowców V-22 i MH-53E, pomieszczenia mieszkalne, miejsca pracy i magazyny amunicji. Platforma zapewni także obsługę bezzałogowych statków powietrznych, ulepszone dowodzenie i kontrolę, komunikację, komputery i funkcje wywiadowcze w celu wsparcia planowania i realizacji misji sił morskich.

Okręt jest pierwszą jednostką, która nosi imię głównego dowódcy korpusu piechoty morskiej Four Hershel Woodrow Williamsa, ostatniego ocalałego zdobywcę Medalu Honoru, uznanego za heroizm podczas bitwy o Iwo Jimę podczas II wojny światowej.

- Ten statek uhonorował człowieka, który poświęcił swoje życie służbie, heroicznej służbie jako żołnierz piechoty morskiej - powiedział po sekretarz marynarki wojennej Thomas Modly. - USS Hershel „Woody” Williams będzie rozmieszczany na całym świecie, zapewniając dodatkowe możliwości naszej rosnącej flocie. Ceremonia, która odbyła się w sobotę, stanowiła również wyraz szacunku wobec mężczyzn i kobiet, którzy niestrudzenie pracowali nad budową tego statku, oraz ich zaangażowania w jakość i innowacje.

Tracie Jean Ross i Travie Jane Ross, sponsorzy okrętów i córki Hershela „Woody” Williamsa, wydały pierwsze rozkaz na „obsadzenie naszego statku i przywrócenie go do życia!”

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 55,84 $ baryłka  1,99% 21:56
 Cyna 21495,00 $ tona 0,92% 15 sty
 Cynk 2698,00 $ tona -0,66% 15 sty
 Aluminium 2000,00 $ tona -0,50% 15 sty
 Pallad 2364,00 $ uncja  -0,55% 21:56
 Platyna 1091,65 $ uncja  -0,16% 21:56
 Srebro 25,23 $ uncja  0,88% 21:56
 Złoto 1838,95 $ uncja  0,12% 21:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.