• <
Baltexpo2023_duży

Atak piratów na masowiec u wybrzeży Nigerii

Partnerzy portalu

Atak piratów na masowiec u wybrzeży Nigerii - GospodarkaMorska.pl

U wybrzeży Nigerii, w pobliżu Brass doszło do kolejnego ataku piratów. 7 kwietnia śledzili i weszli na pokład masowca.

Masowiec płynał około 41 mil morskich na południowy wschód od Brass. Czterech uzbrojonych piratów poruszało się na łodzi motorowej. Udało im się dogonić statek a następnie wejść na pokład.

Na szczęście zostali zauważeni w porę przez załogę. Został podniesiony alarm i wszyscy zebrali się w cytadeli. Poinformowane zostało również centrum ds. piractwa IMP Piracy Reporting Centre. 

Do akcji została zaangażowana Nigeryjska Marynarka Wojenna. Na miejsce wysłano łódź patrolową. Piraci, kiedy zauważyli obecność marynarki - uciekli ze statku. Jednak przed jego opuszczeniem - ostrzelali i uszkodzili sprzęt oraz pomieszczenia mieszkalne. Udało im się również ukraść gotówkę i przedmioty osobiste należące do załogi. 


IMB Piracy Reporting Centre odnotowało 66 incydentów z udziałem piratów w pierwszym kwartale 2018 r., w porównaniu z 43 w tym samym okresie w 2017 r. Na całym świecie, w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. - 100 członków załogi zostało wziętych do niewoli, a 14 zostało porwanych ze swoich statków.

Dziękujemy za wysłane grafiki.