jk
2800 migrantów uratowano w środę na Morzu Śródziemnym – podała włoska Straż Przybrzeżna po kolejnym dniu masowego napływu uciekinierów z Afryki. Łącznie załogi różnych statków przeprowadziły 19 operacji niesienia pomocy ludziom na łodziach i pontonach.
W ciągu dwóch dni na morzu uratowanych zostało 5500 migrantów, co oznacza nasilenie exodusu z wybrzeży Libii.
Od początku roku do Włoch przybyło około 90 tys. migrantów.
Włoski minister spraw wewnętrznych, Marco Minniti kontynuuje rozmowy z zagranicznymi partnerami, by doprowadzić do zatrzymania fali migracyjnej.
Po środowej wizycie w Berlinie i spotkaniu z szefem MSW Niemiec Thomasem de Maiziere w czwartek Minniti odwiedzi stolicę Libii, Trypolis. Jak podały włoskie media, będzie próbował przekonać władze tego kraju do mobilizacji sił w walce z przemytnikami ludzi.
To z Libii - przypomina się we Włoszech - przypływa 97 proc. migrantów.
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Włochy: Rekin zaatakował turystę niedaleko plaży na Sardynii
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"
Znów trzy ofiary w amerykańskim ataku na jednostkę przemytników