• <

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu poszukuje zabytków morskich

24.07.2020 12:15 Źródło: Radio Szczecin
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu poszukuje zabytków morskich

Partnerzy portalu

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu poszukuje zabytków morskich - GospodarkaMorska.pl
fot. muzeum.kolobrzeg.pl

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu apeluje o eksponaty związane z techniką morską.

Kołobrzeskie muzeum posiada jedyny w kraju morski skansen, jednak jak mówi dyrektor, Aleksander Ostasz, eksponatów jest bardzo mało.

Muzeum szuka informacji o pamiątkowych przedmiotach morskiej techniki, które powinni trafić do polskich muzeów. Dyrektor apeluje, by ratować zabytki, póki jeszcze można, gdyż cenne pamiątki często trafiają na złom.

Jeśli ktoś posiada informację bądź zabytki, proszony jest o kontakt z kołobrzeskim muzeum muzeum.kolobrzeg.pl

Kołobrzeski Skansen Morski

Skansen Morski w Kołobrzegu został uroczyście otwarty w sierpniu 2013 roku, jako obiekt Muzeum Oręża Polskiego. Koncepcja jego powstania zrodziła się już cztery lata wcześniej i była związana z brakiem miejsc postojowych przy nabrzeżach kołobrzeskiego portu oraz z wysokimi kosztami utrzymania muzealnych okrętów na wodzie.

W skansenie można zwiedzić dwa wyslipowane okręty, czyli stojące obecnie na lądzie, obejrzeć jacht pełnomorski, elementy z legendarnego kontrtorpedowca ORP „Burza”, liczne uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz zabytki techniki morskiej.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.