• <

Morska Liga Golfa powróciła. Sezon w Postołowie już otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Morska Liga Golfa powróciła. Sezon w Postołowie już otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Morska Liga Golfa powróciła. Sezon w Postołowie już otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Po dwóch latach powróciły rozgrywki Morskiej Ligii Golfa, która gromadzi pasjonatów tej niezwykłej dyscypliny sportowej. Na otwarciu sezonu w Postołowie była również GospodarkaMorska.pl z kamerą.

Pole golfowe w Postołowie należy do najstarszych takich miejsc w Polsce.

– To jednocześnie jedno z najlepiej utrzymanych pól golfowych w Europie, na którym rozgrywały się turnieje klasy mistrzowskiej – mówi nam Jerzy Czuczman, inicjator Morskiej Ligii Golfa Postołowo 2022, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich, które objęło patronat honorowy nad imprezą.

Wszystkich pasjonatów golfa cieszy fakt, że udało się odtworzyć imprezę, którą zawiesiła pandemia.

– Po dwóch latach powróciliśmy z Morską Ligą Golfa w nowym miejscu – właśnie w Postołowie. Podczas dzisiejszego otwarcia sezonu na polu golfowym jest już ponad 40 zawodników – opowiada Czuczman.

Morska Liga Golfa jest turniejem wielomiesięcznym. Zawody będą rozgrywane do połowy września.

– Najlepszego zawodnika poznamy podczas wrześniowego finału. Już dziś zapraszam na stronę klubu w Postołowie po szczegółowe informacje na temat rozgrywek, warunków i regulaminu – zachęca inicjator zawodów.

Golf to sport dla wszystkich. Rywalizować może wnuk z dziadkiem

Ideą jaka przyświecała organizatorom jest przede wszystkim promocja golfa.   

– To jedna z nielicznych tak wspaniałych dyscyplin, gdzie w sportowej rywalizacji może się zmierzyć wnuk z dziadkiem – mówi Jerzy Czuczman. – Podkreślamy aspekt morski oczywiście w nawiązaniu do regionu, w którym się znajdujemy, ale golf jest bardzo popularną rozrywką w całej branży morskiej na świecie. 

Kto może grać w golfa? Okazuje się, że każdy, kto przejdzie specjalistyczny kurs i zdobędzie tzw. „zieloną kartę” potwierdzającą odpowiednie umiejętności i znajomość reguł.

– Pole golfowe jest obiektem, który wymaga olbrzymiej pracy, trzeba opanować panujące tu reguły, by go nie zniszczyć, oraz przestrzegać wymogów bezpieczeństwa  – podkreśla.

Pomysł zawodów oraz ich organizację chwali także jeden z najlepszych golfistów-amatorów Pomorza, którego spotkaliśmy podczas otwarcia sezonu w Postołowie.

– Morska Liga Golfa wyróżnia się tym, że wszystko jest tu dopięte na ostatni guzik – mówi Lech Sokołowski, który dla golfa porzucił grę w tenisa.

– Jako gracz z ponad 20-letnim stażem mogę powiedzieć, że golf to może nieco spokojniejszy sport niż na przykład tenis, ale za to o wiele trudniejszy. To sport, który daje dużą wolność, można samemu trenować. Nieoceniona jest też satysfakcja. Przy długich uderzeniach piłka leci nawet 250 metrów, czyli bardzo daleko. Trzeba się wykazać wielką precyzją – ocenia gracz.

Postolowo Golf Club. Sezon 2022 w szczegółach

– Rundy turniejowe będą odbywały się w każdą środę od kwietnia do września br. na polu golfowym w Postołowie. Łącznie rozegranych zostanie 24 rund ligowych oraz runda finałowa w dniu 25 września 2022 roku – informuje Anna Nakielska z Postolowo Golf Club.

W szacownym gronie patronów ligi znaleźli się: An-Elec, Crist, Exito-Broker, Investa, Meritum, Port Gdańsk, Rubo, Safe, StoGda, Travel&Action.

Zawodnicy będą rywalizować w pięciu klasyfikacjach:

I. Kobiety 0.0-36.0, stableford netto

II. Mężczyźni 0.0-8.0, stroke play netto

III. Mężczyźni 8.1-15.0, stableford netto

IV. Mężczyźni 15.1-24.0, stableford netto

V. Mężczyźni 24,1-36,0, stableford netto

Dodatkową atrakcją jest klasyfikacja Challenger w kategorii stroke play brutto, która wyłoni Najlepszego Gracza Regionu. W pierwszej rundzie wzięło udział około 40 zawodników.

– Gracze z wielkim entuzjazmem rozpoczęli zmagania w nowym sezonie. Zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji – relacjonuje Anna Nakielska.

– Zanosi się na to, że Morska Liga Golfa będzie wielkim wydarzeniem golfowego sezonu 2022. Podkreśla to szczególnie fakt, że miejsce rozgrywek, Postołowo Golf Club, zostało uznane „najlepszym polem golfowym w Polsce w 2021” przez Kapitułę Polish Golf Awards – podsumowuje przedstawicielka klubu w Postołowie.

Patronem honorowym i organizatorem Morskiej Ligii Golfa jest Polskie Forum Technologii Morskich, a sponsorami firmy związane z branżą morską.

Portal GospodarkaMorska.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej w materiale wideo.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.