• <
escort_980x120_gif_2020

Kup jacht, zapłać dogecoinami

jm

30.11.2021 21:48

Partnerzy portalu

Kup jacht, zapłać dogecoinami - GospodarkaMorska.pl
Fot. myvianne.com

Superjacht Vianne firmy Benetti można wyczarterować lub zakupić płacąc kryptowalutą. To pierwszy tak duży statek wystawiony za NFT, czyli niewymienialne tokeny.

Vianne to superjacht o długości 52 metrów. Jest wyposażony m.in. w lądowisko dla helikopterów, przestrzeń do gry w golfa i jacuzzi na tarasie widokowym. Ma stalowy kadłub z aluminiową nadbudówką, zbudowaną zgodnie z klasyfikacją ABS. Jest to łódź o zasięgu transatlantyckim. W tym roku przeszła kompletny remont techniczny i kosmetyczny we Włoszech, a niedawno jacht zaliczył badania klasy i bandery. Vianne posiada klasę komercyjną i jest dostępny do czarterowania. Na pokładzie w luksusowych warunkach zmieści się 12 gości w 5 kabinach, zaś załoga to kolejne 12 osób z włoskim kapitanem Alberto Zambellim na czele. Superjacht został umeblowany meblami marki Ralph Lauren. Podczas remontu dodano mu też m.in. nową zjeżdżalnię wodną i pływającą platformę wodną z basenem.

Na taką przyjemność może sobie pozwolić każdy, kto ma 8,9 miliona euro – za taką cenę Vianne został wystawiony na sprzedaż. Obecny właściciel potwierdził, że w przypadku sprzedaży jednostki, po zapłacie 10 procent depozytu w walucie tradycyjnej (euro lub dolarach), saldo płatności może zostać pokryte również w dowolnej dużej kryptowalucie, w tym BTC, ETH, DOGE, SOL, FTM, BNB lub głównym NFT, w tym Cryptopunks, BAYC Apes.

Vianne jest tym samym największym jachtem w historii, jaki można zakupić za NFT. Superjacht można obejrzeć po uprzednim umówieniu na Karaibach lub Florydzie. Właściciel podaje, że tej zimy Vianne jest także dostępna w formie czarteru za 196 tys. dolarów tygodniowo na Karaibach.

Źródło: PAP Mediaroom/PR Newswire

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.