• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarska Parada Świętojańska 2020

ew/Port Gdynia

18.06.2020 04:20 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Żeglarska Parada Świętojańska 2020 - GospodarkaMorska.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej, która już po raz czwarty uświetni Święto Morza. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, zaś Port Gdynia - Port Żaglowców ma przyjemność być Głównym Partnerem Parady.

Parada będzie miała podniosły charakter z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z Morzem, 100. rocznicy Szkolnictwa Morskiego w Polsce oraz 100-lecie Administracji Morskiej.

Parada Świętojańska odbędzie się w godzinach popołudniowych. Nowa formuła wynika z dużego zainteresowania, jakie towarzyszyło poprzednim jej edycjom. Będzie też świadectwem siły i jedności trójmiejskiego środowiska żeglarzy i ludzi morza.

Trasa parady także będzie nowością. Prowadzić będzie od mola w Gdańsku-Brzeźnie, przy którym około godz. 16 biorące w niej udział jednostki uformują szyk i o 16.30 wyruszą w stronę Gdyni. Do główek południowego Portu Gdynia jednostki dotrą około godz. 19.30. Komandorem parady będzie komandor JKMW Kotwica Artur Pierzyński.

Dzięki kilkunasto-kilometrowej trasie, paradę będzie można podziwiać przy zachowaniu bezpiecznego dystansu. Trasa Parady wynosi 7,5 mili morskiej, a jednostki biorące udział będą od 600 metrów do 1500 metrów od brzegu.

Zapraszamy serdecznie do podziwiania parady w pasie nadmorskim od Mola w Brzeźnie do Plaży Gdynia - Śródmieście. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz osłonięciu twarzy.

W paradzie wezmą udział wspaniałe polskie żaglowce takie jak Dar Młodzieży, Pogoria, Dar Pomorza oraz Zawisza Czarny, które z dumą obwieszczają, że Port Gdynia jest ich portem macierzystym.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do bycia głównym partnerem tak podniosłego i ważnego dla naszego regionu wydarzenia w szczególnym roku 100-leciu zaślubin Polski z Morzem. Jako Port Gdynia Jesteśmy dumni, że jesteśmy portem macierzystym wielu wspaniałych żaglowców, które również będziemy mogli podziwiać w trakcie parady. Serdecznie zapraszamy do podziwiania pięknych żaglowców podczas Świętojańskiej Parady Żaglowców  – Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Punktów, z których będzie można obserwować  IV Pomorską Żeglarską Paradę jest co najmniej kilka. Pierwszy to molo i plaża w Gdańsku-Brzeźnie. Właśnie stamtąd jednostki uczestniczące w wydarzeniu wyruszą w stronę Gdyni. Kolejnymi dobrymi punktami obserwacyjnymi są plaża oraz molo w Sopocie i Promenada Marysieńki w Gdyni Orłowie, wraz z tamtejszym molem. Żaglowce i jachty będą widoczne także z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Parada zakończy się na wysokości Mariny Gdynia i sąsiadującej z nią Mariny Yacht Park.

Na piątek 19 czerwca zaplanowana jest odprawa skipperów, którą w formie wideokonferencji poprowadzi komandor parady  Artur Pierzyński, komandor JKMW Kotwica w Gdyni. Informacja o dokładnej godzinie odprawy i adres internetowy do połączenia zostaną przesłane do wszystkich kapitanów jednostek biorących udział w wydarzeniu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.