• <

Regaty otwarcia sezonu coraz bliżej

19.05.2015 11:30 Źródło: własne
Regaty otwarcia sezonu coraz bliżej - GospodarkaMorska.pl

Z każdym dniem przybywa jachtów zgłoszonych do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Przeważają jednostki z Pomorza, ale swoją reprezentację na starcie będą miały również województwa warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie.

Jak co roku na trasie regat podziwiać będziemy zabytkowy, przedwojenny jacht „Dana”, a wśród skipperów wyjątkowe indywidualności, jak Kapitan Andrzej Kopytko, realizujący na jachcie „True Delphia” projekt Ocean17.  

- Projekt Ocean17 stanowi realizację mojego życiowego marzenia, jakim od wielu lat jest samotne przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego trasą północną (pod wiatr i pod prąd). Cel ten planuję zrealizować przez udział w legendarnych regatach OSTAR w 2017 roku, rozgrywanych od przeszło 60 lat właśnie na trasie północnego Atlantyku z Plymouth do Newport. Aby sprostać temu wyzwaniu staram się wykorzystać każdą chwilę do spędzenia czasu na wodzie. Startuję m.in. w regatach Baltic Polonez Cup czy Bitwa o Gotland. W Żeglarskim Pucharze Trójmiasta wezmę udział po raz pierwszy, to świetna okazja do rozpoczęcia sezonu na Zatoce Gdańskiej - mówi Kapitan Andrzej Kopytko.

Podczas trzeciej edycji regat oglądać będziemy również liczną reprezentację jednostek Marynarki Wojennej. Na pokładach jachtów, którym patronują miasta województwa pomorskiego rozgrywać się będzie wyjątkowa rywalizacja w ramach Regat Samorządowców. Trwa kompletowanie załóg i mobilizacja sił. W załodze Gdańska wystartuje między innymi żeglarz oceaniczny Zbigniew Gutkowski, a przewodził jej będzie Wiesław Bielawski, Zastępca Prezydenta. Szykuje się dużo emocji!
Jak co roku o utrzymanie wysokiego poziomu emocji również na lądzie zadba redakcja Trojmiasto.pl, która tradycyjnie ufunduje beczkę rumu dla „najfajniejszej załogi”, która poza żeglarskimi umiejętnościami, wykaże się również poczuciem humoru. Na uczestników czeka sporo atrakcji, warto więc zgłaszać jednostki i w żeglarskim gronie przywitać nowy sezon na Zatoce Gdańskiej.

Obsługę medyczną wydarzenia zapewnia firma Swissmed, która przygotowała również vouchery dla zwycięzców. Limitowaną serię koszulek dla załóg przygotowuje natomiast firma D.A.D. Sportswear – oficjalny dostawca odzieży Reprezentacji Polski Polskiego Związku Żeglarskiego. To już kolejny rok naszej współpracy przy realizacji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Mamy nadzieję, że zarówno profesjonalni sportowcy jak i amatorzy pasjonujący się żeglarstwem docenią jakość i funkcjonalność oferowanych przez nas produktów – mówi Tomasz Barudin Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy TEXET Poland - wyłącznego dystrybutora odzieży marki D.A.D na Polskę.

Przypominamy, że zgłoszeń do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta dokonać można za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl Do udziału w wydarzeniu zaprasza organizator Pomorski Związek Żeglarski, gospodarze – miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk oraz sponsor Grupa ENERGA.
Przywitajmy wspólnie Pomorski Sezon Żeglarski w Marinie Gdynia 29 maja – wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego i turystów! Rozpoczynające się 30 maja regaty są zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39575,00 $ tona 1,67% 18 paź
 Cynk 3814,00 $ tona 0,53% 18 paź
 Aluminium 3179,00 $ tona 0,54% 18 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.