• <
smartre_2023

Hiszpania: Rozbito grupę przemycającą nielegalnych imigrantów z Maroka

ac

21.06.2021 14:17 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Hiszpania: Rozbito grupę przemycającą nielegalnych imigrantów z Maroka

Partnerzy portalu

Hiszpania: Rozbito grupę przemycającą nielegalnych imigrantów z Maroka - GospodarkaMorska.pl
Fot. gaceta.es

Hiszpańska żandarmeria rozbiła grupę przestępczą, która od co najmniej roku przerzucała nielegalnych imigrantów z wybrzeża Maroka na Wyspy Kanaryjskie. Do poniedziałkowego popołudnia służby ujęły dwóch przywódców gangu.

Ze śledztwa wynika, że na trop grupy przemycającej nielegalnych imigrantów na hiszpański archipelag żandarmeria (Guardia Civil) natrafiła pod koniec 2020 r.

W trakcie dochodzenia ustalono, że członkowie grupy przestępczej posiadali łodzie, którymi regularnie przemieszczali się pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi a rodzimym Marokiem. To właśnie tam poszukiwali osób, które mogliby przerzucić na archipelag.

“Zazwyczaj docierali do osób o słabej sytuacji materialnej, aby przekonać ich do podróży do brzegów Hiszpanii, pobierając od nich w zamian 2000 euro”, podała żandarmeria w komunikacie cytowanym przez madryckie radio Cadena Ser.

Według śledczych rozbita grupa przemytników organizowała liczne podróże pomiędzy Marokiem a Gran Canarią, a także kilkoma innymi wyspami archipelagu Wysp Kanaryjskich.

“Dochodzenie jest w toku, służąc m.in. wyjaśnieniu (dużej – PAP) operatywności tej organizacji przestępczej. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania” - podała w poniedziałek rano hiszpańska żandarmeria.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.