• <
gryfia_70lat

Hiszpania. Rosyjskie okręty wojenne bez wstępu do portu w Ceucie

jm

23.08.2021 13:36 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Hiszpania. Rosyjskie okręty wojenne bez wstępu do portu w Ceucie

Partnerzy portalu

Hiszpania. Rosyjskie okręty wojenne bez wstępu do portu w Ceucie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Rosyjskie Ministerstwo Obrony

Hiszpański MSZ odmówił zgody na wpłynięcie do portu w Ceucie dwóch rosyjskich okrętów wojennych. Wcześniej zezwoliło na to hiszpańskie ministerstwo obrony.

Jak twierdzi dziennik „El Faro de Ceuta”, Hiszpanie nie zgodzili się na wpłynięcie rosyjskich okrętów do Ceuty, północnoafrykańskiej enklawy Hiszpanii, ponieważ dowódcy jednostek odmówili podania docelowego punktu rejsu.

Pierwotnie okręty miały zawinąć do Ceuty 18 sierpnia i ruszyć w dalszą drogę 20 sierpnia. Według dziennika „El Confidencial” rzeczone statki to niszczyciel łodzi podwodnych Wiceadmirał Kułakow oraz okręt wojenny Altai, które wchodzą w skład Floty Północnej.

Ceuta była portem, który rosyjskie okręty wojenne wizytowały regularnie w latach 2010-16. W 2016 roku NATO wywarło na Madrycie wystawienie zakazu przyjmowania rosyjskich jednostek w Porcie pod pretekstem wspierania przez Moskwę reżimy prezydenta Baszszara al-Asada podczas wojny domowej w Syrii. Hiszpanie przywrócili zgodę dwa lata później, kiedy premierem został Pedro Sanchez.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.